11 مرحله برای راه اندازی رستوران

یکی از بزرگترین دغدغه های افرادی که می خواهند رستوران یا کافه خود را تاسیس کنند، اولویت بندی و مراحل این راه اندازی است.

در این بلاگ به طور مختصر و کاربردی مراحل راه اندازی یک رستوران را برای شما نوشته ایم

11 مرحله برای راه اندازی رستوران

زمان مطالعه: 8 دقیقه

راه اندازی رستوران

 

به راه انداختن و اداره یک رستوران یک شغلی رویایی برای افراد آرمان گرا می باشد. البته رویایی که گاهی در دوره ای خاص مثلا زمانی که یک بیماری دنیا را فرا گرفته، باید به صورت بیرون بر عمل کند و محوطه داخلی آن تعطیل باشد.  امروزه می بینیم که تاثیر بیماری کرونا هنوز بر رستورانها باقی است. به گونه ای که همین صنعت هنوز هم با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. در شرایط بحران برای خدمات غذایی شیوه جدیدی اتخاذ شده است و برای رویارویی با شرایط کنونی راه های متنوعی در نظر گرفته شده است. البته بسیاری بر این باورند که رستوران گردانی هنوز هم مانند گذشته است.

در اینجا لیستی آورده ایم که برای شروع کار رستوران گردانی مفید است:

درقدم اول برای راه اندازی رستوران به یک برنامه دقیق و سازمان یافته نیاز است، اگر مشتاق هستید که درباره راه اندازی رستوران بدانید در اینجا ما به 11 مورد که می تواند به شما کمک کند اشاره کردیم:

1-تعیین سبک رستوران

2- اتتخاب منوی رستوران

3-تعیین برنامه ای مشخص برای رستوران

4-تعیین بودجه رستوران

5-انتخاب جا و اجاره یک مکان تجاری

6-مجوز راه اندازی رستوران

7-طراحی فضای رستوران

8-تامین تجهیزات و مواد غذایی

9-استخدام کارمندان

10-تبلیغات رستوران

11-افتتاح قدم به قدم

 

 

-1 تعیین سبک رستوران

اگر در ذهن خود به افتتاح رستوران می اندیشید حتمایک سبک مشخص کاری برای خود تعیین کنید. انتخاب سبک رستوران یکی از جذاب ترین مراحل برنامه ریزی برای راه اندازی آن می باشد.  سبک رستوران شما بستگی به نوع رستورانی که می خواهید راه اندازی کنید ، نوع غذایی که می خواهید سرو کنید و همینطور نوع خدماتی که می خواهید ارایه دهید دارد. همچنین دکوراسیون داخلی رستوران شما باید با سبک رستورانی که می خواهید راه اندازی کنید همخوانی داشته باشد.

در اینجا چند سبک مختلف رستوران را آورده ایم تا خلاقیت شما را به کار گیرد:

- رستوران بیرون بر با سرو غذای گیاهی

-رستوران فست فود سلف سرویس

-رستوران غذاخوری با منوی غذاهای سنتی فرانسوی

برند انتخابی رستوران شما می تواند بسیار خاص و معروف باشد. همچنین نام رستوران، لگوی انتخابی، منو و غذایی که سرو می کنید همگی نمایانگر برند رستوران شما می باشد. تبلیغاتی که استفاده می کنید هم بیانگر برند و شیوه و روش کاری شما می باشد.

اگر در حال حاضر در ذهن خود یک منطقه خاصی را در نظر گرفته اید بهتر است  سبک رستوران خود را هم با توجه به آن انتخاب کنید. اما اگر در ابتدا سبک کاری خود را مشخص کرده اید ، باید منطقه ای را برگزینید که با توجه به سبکی که انتخاب کرده اید توانایی خدمت رسانی به آن را داشته باشید.

 

2-انتخاب منوی رستوران

دومین مرحله برای راه اندازی رستوران انتخاب منوی آن می باشد. منوی انتخابی شما باید برای هرکسی که عاشق غذا خوردن است جذاب باشد. منوی انتخابی شما به تهیه تجهیزات، مهارت کارکنانی که استخدام می کنید  و مشتریانی که جذب خواهید کرد کمک می کند. به طور مثال اگر می خواهید منویی پر از شیرینی های فرانسوی داشته باشید باید یک سرآشپز شیرینی پز و همینطور تجهیزات مورد نیاز آن را داشته باشید. اگر تمایل به تهیه پیتزادارید به فردی خمیرساز و همین طور سر آشپز ماهری نیاز دارید که در تهیه پیتزا مهارت داشته باشد.

همچنین باید گنجایش رستوران خود را در نظر بگیرید. اگر شما فضایی را در دانشگاه اجاره کرده باشید منوی رستوران شما باید با غذای درخواستی آن و رنج سنی مشتریان شما همخوانی داشته باشد، اما اگر تمایل به راه اندازی رستورانی شیک و مدرن دارید باید جایی را برگزینید که مشتریان شما توانایی مالی برای آمدن به آن رستوران را داشته باشند.

وقتی منوی انتخابیتان مشخص شد  می توانید از راهنمایی های ارائه شده ما برای طراحی و قیمت گذاری استفاده کنید تا منویی کامل و چشمگیر داشته باشید.

 

3- تعیین برنامه ای مشخص برای رستوران

راه اندازی رستوران هم مانند مشاغل دیگر برنامه خاصی نیاز دارد. که این برنامه ممکن است همچون سدی مقابل کسانی باشد که با برنامه ریزی نا آشنا هستند. در تنظیم برنامه کاری رستوران باید تمامی جوانب کار، از سبک کاری گرفته تا سرمایه لازم در نظر گرفته شود.

هدف از این برنامه این است که با در نظرگرفتن نکات ظریف کاری سرمایه گذاری درستی انجام شود. همچنین این برنامه می تواند در زمان گرفتن وام مشخص کند که شما چقدر در کار خود موفق هستید.

در اینجا شما را با مواردی که یک برنامه جامع را تشکیل می دهد آشنا می کنیم:

 

-خلاصه برنامه ریزی

اولین مورد در طراحی برنامه رستوران خلاصه برنامه ریزی است، که البته در آخر کار می آید و خلاصه ای از مواردی که در برنامه خود آورده اید را بیان می کند.

 

-شرح و توضیح کار

در این قسمت به توضیح و تشریح جزییات و مواردی که در خلاصه کار آورده اید  بپردازید

 

-  سبک و منوی غذایی

در این قسمت به شرح منوی غذایی و تمامی مواردی که در سبک کاری خود به کار گرفته اید بپردازید.

-بیان ساختار مدیریتی و مالکیتی:

در اینجا طرحی کلی از ساختار مدیریتی و مالکیتی کار خود را بیان کنید. به خاطر داشته باشید استفاده از جدول و ابزار های کمکی در این قسمت بسیار مفید است.

 

-تعداد سر آشپز ها وکارکنان رستوران:

با نوشتن بر روی کاغذ خیلی راحت می توانید تعداد کارکنانی که نیاز دارید را مشخص کنید و با دید بازتری به استخدام نیروی کار خود بپردازید.

 

- بازاریابی و تجزیه و تحلیل رقبای کاری:

دقت داشته باشید در این قسمت توجه شما باید بر روی مشتریان رستورانهای اطراف باشد.

 

-تبلیغ و استراتژی های بازاریابی:

اگر مرحله قبل را با دقت انجام داده باشید میتوان گفت که استراتژی کاری درستی را انتخاب کرده اید.

 

-خلاصه و پیش بینی سرمایه گذاری

مرحله تعیین بودجه برای راه اندازی رستوران بسیار مهم است. از این مرحله برای پیش بینی فروش و تجزیه و تحلیل کاری استفاده می شود.

 

 

 

4-تعیین بودجه برای راه اندازی رستوران

مرحله بعد برای شروع کار مشخص کردن سرمایه است. اکثریت ما بدون حمایت مالی سرمایه چندانی برای راه اندازی رستوران نداریم، بنابراین اگر در فکر راه اندازی یک رستوران هستید،باید به فکرتامین سرمایه مورد نیاز خود باشید. در ابتدا باید هزینه های لازم تخمین زده شود تا بودجه آن تامین شود. به خاطر داشته باشید این اطلاعات می تواند در تعیین بودجه لازم برای سال آینده مفید واقع شود.

با تعیین بودجه ای که در دست دارید می توانید به مقایسه سرمایه و مقدار پولی که برای کار خود نیاز دارید بپردازید. به یاد داشته باشید که در تعیین بودجه خود مواردی چون هزینه انبازسازی و حقوق کارکنان را در نظر بگیرید.

در اینجا به چند مورد از مواردی که می تواند در تهیه سرمایه لازم به شما کمک کند اشاره شده است:

1) شیوه وام گرفتن روتین و معمولی:

در این روش وام مستقیما از بانک گرفته شده و همانطور که می دانید باز پرداخت کمی هم دارد و نکته جالب اینجاست که می توانید تقاضای وام بیشتری هم داشته باشید که البته این روش نیاز به ضامن معتبر دارد.

 

2) اعتبار کاری:

 این روش همانند داشتن کارت اعتباری می باشد. شما می توانید تا سقف اعتبار خود درخواست وام داشته باشید و از زمانی که از اعتبار کارت خود استفاده می کنید باید سود پرداخت کنید . اگرچه میزان بازپرداخت این روش کمی بیشتر است ولی میزان وام دریافتی شما نسبت به روشهای دیگر بیشتر است.

 

3)وام مشاغل خرد:

دریافت این وام مستقیما از بانک می باشد، البته بانکهایی که با سازمان مدیریت مشاغل کوچک همکاری داشته باشند. از این طریق شما حتی می توانید از طریق اعتبار خود وام دریافت کنید. از این طریق شما همچنین می توانید از طریق اعتبار خود وام دریافت کنید. این سازمان به گونه ای طراحی شده است که از هر دو طرف چه وام گیرنده و چه وام دهنده حمایت کند. البته این نوع وامگیری هم به ضامن معتبر نیاز دارد و همچنین ممکن است زمانی برای وام گرفتن نیاز باشد.

 

5) انتخاب جا و اجاره یک مکان تجاری:

در زمان انتخاب مکان رستوران باید به این نکات توجه داشته باشید:

-دسترسی خوب و جلوی دید بودن:

-جایی را انتخاب کنید که جلوی چشم و در مسیرتردد افراد و وسایل نقلیه باشد. پارکینگ آن در دسترس و به راحتی به پیاده رو راه داشته باشد.

 

-ویژگیهای جمعی :

سبک کاری رستوران شما با ویژگیهای جمعی آن منطقه همخوانی داشته باشد.

 

 

-دستمزد نیروی کار:

دستمزد نیروی کار بستگی به مکان رستوران دارد. در مناطقی که هزینه ها ی زندگی بالاتر است نیاز است که دستمزد بیشتری پرداخت کنید تا نیروی کار بهتری داشته باشید.

 

-رقابت محلی: شما می توانید با دقت در کار رستورانهای اطراف چیزهای زیادی یاد بگیرید. یک نکته مهم و قابل توجه این است که جایی را انتخاب کنید که رستورانهای اطراف آن معروف و موفق باشند.اما از رفتن به مکانهایی که سبک رستورانهای اطراف آن شبیه سبک کاری شما باشد خودداری کنید.

وقتی به نکته تهیه مکان میرسیم ما به شما اجاره را پیشنهاد میکنیم. زیرا برای شروع اگر فضای رستوران شما اجاره ای باشد قابلیت پیشرفت دارد.

 

6) مجوز راه اندازی رستوران:

برای راه اندازی رستوران به مجوز اتحادیه های مختلف، مجوز محلی و جواز کسب نیاز است.

اینکه عضو شورای حقوقی باشید به شما خیلی کمک خواهد کرد. زیرا در این صورت مطمعن خواهید بود که هیچ مرحله ای را از قلم نینداخته اید. در زیر به چند نکته مهم در گرفتن مجوز اشاره شده است.

-مجوز کاری

تمامی رستورانهای ایالت متحده نیاز به مجوز کاری دارند. البته قابل ذکر است که نوع مجوزی که نیاز دارید، هزینه ای که برای گرفتن مجوز باید پرداخت کنید و اینکه چند وقت یکبار این مجوز باید تمدید شود همه را سازمان مربوطه تعیین می کند.

-شماره شناسایی کارمندان

در همان ابتدای کار توسط نرم افزار مربوطه برای کارکنان خود شماره شناسایی بگیرید، زیرا ممکن است کمی زمانبر باشدو شما برای استخدام و تعیین حقوق کارمندان نیاز به شماره شناسایی دارید.

-مجوز سرویس غذا

شما برای رستوران تازه تاسیس خود نیاز به مجوز سرویس غذا داریدکه برای این کار بازرسی فرستاده میشود تا کیفیت غذای شما بررسی شود.

7)طراحی فضای رستوران

طراحی فضای رستوران شامل دو قسمت است، یکی قسمت جلویی و دیگری طراحی پشت رستوران. هرکدام از اینها تجهیزات خاص خود را نیاز دارند. اگر شما برای اینکار نیاز به دستیاری دارید، بهتر است با یک کارشناس متخصص کارکنید تا یک فضای مشتری پسندی برای شما طراحی کند.

 

نکات مورد نظر برای طراحی رستوران:

-ظرفیت صندلی ها :

با توجه به مقررات و فضایی که دارید و تعدادصندلی هایی که دارید، شما باید برای هر مشتری یک فضای چهارگوشی در نظر بگیرید.

-مبلمان غذا خوری:

باید صندلی هایی را انتخاب کنید که با سبک رستوران شما همخوانی داشته باشد.همچنین زمانی که صندلی ها را انتخاب می کنید توجه داشته باشید صندلی هایی راحت و متناسب با فضای رستوران را انتخاب کنید.

-طراحی دکوراسیون:

 چیدمان، نورپردازی و دکوراسیون خوب رستوران شما را بهتر جلوه میدهد.

-تمیزی رستوران:

دیوارها و کف رستوران باید به گونه ای باشد که قابلیت تمیز کردن را داشته باشد.توجه داشته باشید کف رستوران نباید فرش پهن شودزیرا بو را به خود جذب می کند. همچنین پرده های پارچه ای هم بو را به خود جذب می کنند و متناسب کار شما نیستند.

برای طراحی آشپز خانه رستوران خود نیز باید سبک رستوران خود را مد نظر قرار دهید و برای موارد ذکر شده در قسمت پایین فضای کافی در نظر داشته باشید.

-شستن ظروف

مکانی که برای شستن ظروف در نظر می گیرید باید جلوی دست وبه راحتی قابل دسترس باشد. در این فضا باید ماشین ظرفشویی خانگی، سینک ظرفشویی و جاظرفی وجود داشته باشد.

-انباری خشک و خنک

این مکان باید به راحتی قابل دسترس باشد تا محصولات خریداری شده در کمترین مکان در آن قرار داده شود، این مکان باید قفسه بندی و سازمان دهی شده باشد.

-مکان آماده سازی مواد غذایی

این مکان جایی است که کارکنان رستوران مواد غذایی را آماده می کنند و باید به اندازه کافی و متناسب باشد.

-فضای پخت غذا

بیشترین فضای آشپزخانه رستوران مربوط به این قسمت است . شما باید برای دستگاههایی همچون گاز رومیزی ، سرخ کن و کباب پز فضای مناسبی داشته باشید.

-محل آماده سازی غذا

این مکان باید دقیقا نزدیک فضای پخت باشد تا در کمترین زمان ممکن مواد غذایی آماده و به مرحله پخت برسد. در این مکان لامپهای حرارتی وجود دارد که به گرم ماندن غذا تا زمان آماده سازی کامل کمک می کند.

 

8) تامین تجهیزات و مواد غذایی

قبل از افتتاح رستوران جدید آشپزخانه شما باید به تجهیزات لازم مجهز شود. بعضی لوازم ها هستند که تمامی رستورانها به آن نیاز دارند، مانند یخچال و تجهیزات پخت ، اما با توجه به منوی غذایی ، شما ممکن است به تجهیزات خاصی مانند دستگاه پیتزا زن و دستگاه پخت پاستا نیاز داشته باشید. اندازه آشپزخانه شما (مثلا باریک و عمیق بودن آن، کم جا و دو طبقه بودن آن) بر روی نوع تجهیزاتی که انتخاب می کنید تاثیر دارد.

9)استخدام کارکنان:

مرحله استخدام کارکنان مرحله ای بسیار مهم است زیرا استخدام درست منجر به ایجاد یک محیط عالی و خوبی می شود. به فکر منافع کارمندان بودن، ایجاد برنامه های آموزشی و تشویق آنها تاثیر زیادی روی کار آنها می گذارد. در کل باید گفت توجه به این جزییات تاثیر بسیاری در روند کاری رستوران و ادامه همکاری کارمندان با شما دارد.

 

10)تبلیغات برای رستوران

 اگررستوران خود را به تازگی افتتاح کرده اید باید برای جذب مشتری تبلیغات خوبی داشته باشید. از رستوران خود تبلیغ کنید و در مورد کار رستوران توضیح دهید تا مشتریان شما بدانند رستوران شما کجا است و چه نوع غذاهایی سرو می کنید. تبلیغات در راه اندازی رستوران بسیار موثر است.در زیر لیستی از نوع تبلیغاتی که می توانید انجام دهید آورده ایم.

-وب سایت:

 وب سایت رستوران شماباید به راحتی قابل دسترس و نمایانگر نوع رستوران شما باشد، به طوری که در مورد رستوران شما اطلاعات بدهد. اطلاعاتی از جمله ؛ آدرس،شماره تلفن، ساعت کاری و منوی غذایی.

همچنین شما می توانید از یک کارشناس در تهیه وب سایت خود کمک بگیرید.

همچنین مشتریان شما میتوانند پس از آمدن به رستوران درسایت نسبت به رستوران شما نظر بدهند که این امر می تواند در پیشبرد کار شما بسیار موثر باشد، مخصوصا اگر رستوران شما خدمات بسیار خوبی ارائه دهد.

 

-استفاده از رسانه های جمعی : امروزه رسانه های جمعی برای تبلیغ رستوران بسیار موثر هستند. رسانه هایی چون فیس بوک، توییتر و اینستاگرام می توانند عکسها، اطلاعات و هر آنچه مربوط به رستوران شما است را به دنبال کنندگان خود معرفی کنند.

-ارائه پیشنهاد غذایی:

ارائه پیشنهاد غذایی به مشتریانی که برای اولین بار است به رستوران شما می آیند بسیار کار جالبی است. می توانید یک نوشیدنی و یا یک دسر را به طور رایگان برای آنها سرو کنیدو یا برای بار اول به انها تخفیف ویژه ای بدهید که این خود در جلب رضایت مشتری بسیار موثر است.

-برگزاری جشن افتتاحیه:

یک جشن افتتاحیه برپا کنید و در آن نوشیدنی ، کلاس آموزش آشپزی و موسیقی زنده و یا دیگر برنامه هایی که در چشم مشتریان جذاب است را ارائه دهید.

 

11) افتتاح قدم به قدم

تا کنون شنیده اید که می گویند ؛تمرین همه چیز را عالی می کند؟ این موضوع در مورد افتتاح رستوران نیز بسیار صادق است. افتتاح قدم به قدم و میزبانی افراد تمرینی است که می تواند به شما کمک کند تا زمانی که رستوران خود را به طور کامل باز کردید دست و پایتان را گم نکنید . در اینجا نمونه هایی از برنامه های این رستوران را برایتان آورده ایم:

-منوی آزمایشی: یک منویی با تعداد محدودی غذا تهیه کنید. این کار به کم کردن استرس کارمندان شما کمک می کند تا در مقابل آماده کردن منوی اصلی آرامش داشته باشند.

-برنامه ریزی محدود: در روزهای اولیه یک برنامه محدود زمانی کاری برای خود تهیه کنید.

-آوردن یک طنز پرداز:از یک طنز پرداز دعوت کنید تا ساعاتی شاد را برای مهمانان شما فراهم کند و به همراه آن غذا و نوشیدنی میل کنید.

-مهمانی خاطره انگیز خانوادگی و دوستانه: دوستان و اقوام خود را به این مهمانی دعوت کنید تا از استرس خودتان هم کم شود.

-دعوت از همسایه های کاری: دوستان و همسایه های خود را دعوت کنید و با برگزاری جشن رستوران خود را به آنها معرفی کنید.


آخرین‌های مجله
انواع استیک
انواع استیک

گوشت گاو یکی از غذاهای مورد علاقه بشر از زمان های خیلی دور است و همچنان یکی از پر مصرف ترین و پرطرفدارترین انواع گوشتها می باشد. اما برش های مختلف گوشت گاو بر چه اساسی ومنشا آن از کجا بوده است؟ یک  استیک خوب چه ویژگی هایی دارد؟ مطلب زیر توسط کارشناسی به نام اتو  Otto به انواع استیک و کیفیت و نحوه برش آن پرداخته است.

اهمیت منو
اهمیت منو

انواع وطبقه بندی منو
مزایا و معایب انواع مختلف منو
اصول برنامه ریزی منو و عوامل مورد نظر
مراحل برنامه ریزی منو
روانشناسی منو
دقت و درستی منو

هوای تازه
هوای تازه

آنچه که میتواند به عنوان یک تجربه ناخوشایند به هنگام غذا خوردن در رستوران ها شکل گیرد؛ بوی بد و ماندگاری غذا در سالن اصلی است.

فر ترکیبی رشنال مدلIcombi pro
فر ترکیبی رشنال مدلIcombi pro

دارای استاندارد جدید
فر رشنال مدل  Icombi pro یک دستگاه جدید وکارآمد است، تمامی اطلاعات مانند رطوبت، سرعت هوا و دما را بطور خودکار تنظیم می کند و به خاطر می سپارد. باز ماندن طولانی مدت درب کابینه پخت و یا استیک ضخیم تر از حد معمول را هشدار می دهد.  فر رشنال  به طور خودکار تنظیمات را اجرا و نتیجه دلخواه را با راندمان بالا تحویل می دهد. در نهایت، این همان چیزی است که فر رشنال Icombi pro  برای آن طراحی شده است!!

مشاهده همه