چگونه بهترین مکان ممکن را برای راه اندازی رستوران انتخاب کنید؟

موقعیت مناسب، مکان یابی دقیق، انتخاب بهترین لوکیشن همه اینها بر این واقعیت تاکید می‌کند که باید برای انتخاب مکان رستوران، راه کارهای اساسی را به کار بگیرید تا موفقیت در این کار را از همان ابتدا قطعی کنید. در این بلاگ با روش های انتخاب بهترین موقعیت رستوران آشنا شوید.

چگونه بهترین مکان ممکن را برای راه اندازی رستوران انتخاب کنید؟

 

 موقعیت، موقعیت، موقعیت! یکی از مهم ترین فاکتورها در موفقیت رستوران و کافی شاپ بعد از افتتاح است. انتخاب موقعیت مناسب طراحی منو و راه اندازی موفق رستوران اهمیت زیادی دارد. با این وجود پیدا کردن توصیه های کاربردی در مورد نحوه انتخاب درست موقعیت مناسب رستوران ساده نیست. در ادامه این مقاله به شما راهکارها و توصیه های کلیدی برای افتتاح رستوران و انتخاب بهترین موقعیت آموزش خواهیم داد، تا بتوانید از میان گزینه های متعدد یکی را با اطمینان کامل انتخاب نمایید.

فرهنگ منطقه ای

قبل از آنکه بدانید که کجا  می توانید رستوران و کافه ای را افتتاح کنید، باید بدانید که جامعه هدف شما چه فرهنگی منطقه ای دارد و چه چیزهایی برای آنها در اولویت است. مثل ساده این است که اگر تمایل دارید تا فست فود سیار یا حتی کانکس غذا راه اندازی کنید در آن صورت، ایده آل ترین جامعه هدف دانش آموزان و دانش جویان هستند. این دسته از افراد به دنبال غذای سریع، تازه و گرم که در زمان کمی آماده شود می باشند. بر این اساس مکان مناسب رستوران و یا کانکس غذا فضایی در مجاورت رفت و آمد این افراد است. به این ترتیب دسترسی به چنینی افرادی ساده تر است و شما به سادگی و مسیر آنها قرار خواهید گرفت.

مثال دیگر می توان راه اندازی استیک هاوس باشد. اگر منطقه ای را انتخاب کنید که آن محل رفت و آمد افراد اداری باشد در آن صورت فروش قابل توجه ای نخواهید داشت. دلیل آن این است که فرهنگ منطقه ای غالب پذیرای چنین نوع غذاهایی نیست.

  • یک قدم فراتر بروید و به چراها پاسخ دهید

علاوه بر فرهنگ منطقه ای غالب باید کیم فراتر بروید و به چراها هم پاسخ بدهید. بگذارید به مثال بالا برگردیم و چند چرا را پیدا کنیم:

  • چرا دانشجویان از کانکس های غذا خرید می‌کنند؟ دلیل آن این است که در زمان کمی این افراد می تواند غذای تازه میل کنند.
  • چرا منو فست فود برای دانشجویان جذاب است؟ غذاهای فست فود یکی از محبوب ترین های بین گروه سنی 18 تا 25 سال است. از طرفی غذاهای فست فود ساده، خوش طعم، سیر کننده هستند.

پاسخ به این سوالات می تواند شما را در پیدا کردن گره های پنهان کمک کند. باید تا آنجا که می‌توانید در بررسی های خود این سوال های را پیدا کنید. بررسی فرهنگ منطقه ای غالب در کنار روانشناسی انتخاب ها می تواند ویژگی های مشتریان را به  شما به وضوح نشان دهد. بر این اساس دقیق تر می توانید مکان مناسب برای رستوران انتخاب کنید. ( نیازهای مشتری و میل های آنها را کشف کنید) در کلاس کاری که برای حضور خانوادگی انتخاب شده باشد، حتما باید پارکینگ و دریافت مجوز آن را هم برای رستوران و یا فست فود در نظر بگیرید. در غیر این صورت در جذب مشتری های موفق نخواهید بود.  همچنین این دو در تصمیم گیری در مورد طراحی فضا و توسعه برند شما را راهنمایی خواهند کرد. 

انتخاب مکان مناسب رستوران: دیده شدن  

در صورتی که در تعریف کانسپت رستوران نیامده باشد، نباید موقعیت هایی را انتخاب کنید که در کوچه یا طبقه های پایین ساختمان باشد. این می تواند در راه اندازی موفق رستوران و کافه شما را با شکل روبرو کند. کشف چنین موقعیت هایی برای مشتریان دشوار است. دیده شدن یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب مکان مناسب رستوران است. کم تر پیش می آید که افراد به خیابان های غیر اصلی برای صرف غذا و نوشیدنی بروند.

بهترین مکان برای افتتاح رستوران و کافه جایی است که افراد بدون تلاش زیاد بتوانند، آن هنگام عبور آن را پیدا کنند. در واقع، اگر بخواهیم بهتر بگوییم، کنجکاوی یکی از مهم‌ترین عوامل شناخته شدن در روزهای اول کار توسط افراد معمول برای رستوران و کافه تازه افتتاح شده است. ممکن است فکر کنید که خیابانی که از ترافیک سرشار است یک انخاب ایده آل برای جذب مشتری‌ها است.

ممکن ایت این کیس باشد، با این وجود  راننده های که سرشان شلوغ باشد ممکن است اصلا توجهی به رستوران و یا کافه تازه تاسیس نکنند. بنابراین قبل از آنکه به انتخاب یک موقعیت  خاص متعهد شوید از کنار محل مورد نظر در ساعات مختلف روز، و روزهای مختلف هفته عبور کنید. در صورتی که بعد از گذشت چند ساعت حجم ترافیک به طرز قابل توجهی پایین بیاید، این مکان انتخاب مناسبی برای کافه و رستوران نیست.

راحتی در دسترسی

دسترسی به رستوران باید ایده‌ال باشد. برای اینکه در بررسی فاکتور دسترسی موقعیت مد نظر به درستی عمل کنید، تمام کانال های رفت و آمدی را در نظر بگیرید. برای مثال حجم عبور با ماشین در مقایسه حجم عبور با وسایل نقلیه عمومی و ترافیک پیاده چقدر است.

بعد از آن بررسی کنید، که دستیابی به موقعیت احتمالی برای هر کدام از هرکدام ترافیک عبوری چقدر است. برند تجاری دانکین دنات قبل از نهایی کردن موقعیت هر شعبه خود تمام جهات را بررسی می‌کند. به این ترتیب حجم ترافیک در ساعات صبح در خیابان های منتهی به مکان انتخابی بررس می ‌شود. سپس جریان ورود رستوران به درگاه هایی که در آنها حجم ترافیک بالاتر است، طراحی و ساخته می‌شود.  

دلیل پیروی از چنین رویکردی این است که مدیران دانکین دنات می‌دانند در ساعات صبح کم تر کسی تمایل دارد از ماشین برای خرید قهوه و صبحانه پیاده شود. این شیوه طراحی باعث خواهد شد تا مشتری ها بدون زمان گذاشتن برای پارکینگ، از شعبه خرید کنند.

انتخاب مکان مناسب رستوران: رقابت

در حالی که شما نمی خواهید تنها رستوران و یا کافه در منطقه باشید، اگر کانسپت شما شباهت زیادی با  رقیب های فعال در داشته باشد در آن صورت احتمال موفقیت شما پایین خواهد آمد. شاید تمایل داشته باشید تا فست فود با تمرکز بر روی فروش پیتزا را راه اندازی کنید. اما اگر در حال حاضر ۳ پیتزا فروشی دیگر در محل مد نظر شما فعال باشند باید در همان آغاز کار وارد رقابت سختی برای جذب مشتری ها وفادار شوید.

از سوی دیگر چناچه کانسپت را انتخاب کنید، که در مقایسه با رقبای فعال محبوبیت بالایی نداشته باشد در آن صورت برای جذب مشتری به مشکل بر خواهید خورد. دلیل آن این است که حتی با پتانسیل ترین ترافیک عبوری اولویت خود را در انتخاب غذا بر روی محبوب ترین ها خواهد گذاشت.

همان طور که می‌بینید انتخاب مکان مناسب رستوران با انتخاب کانسپت رستوران ارتباط زیادی دارد. در چهارچوب مشابه اما در اصل با رقبا حاضر در منطقه متفاوت باشید. با پیگیری چنین اصولی جای خود را در ناحیه مد نظر بازخواهید کرد و با سادگی بیشتری وارد بازار رقابت خواهید شد.

امنیت منطقه

اگر موقعیتی کاملا ایده آل به نظر می‌رسد اما امنیت خوبی نداشته باشد در آن صورت، ترافیک رهگذر و مشتریان تمایل زیادی به وقت گذارنی در مجموعه های رستورانی و تفریحی از خود نشان نمی‌دهند. هنگامی که در حال بررسی برای انتخاب مکان مناسب رستوران هستید، امنیت آن را هم در نظر بگیرید.

همان طور که زمانی را صرف پیدا کردن مکان مناسب رستوران و یا کافی شاپ می‌کنید، به فاکتورهایی مثل حس فضا و ظاهر محله توجه کنید. از خود بپرسید که چه احساسی به مشتری های گذری هنگام ورود به این فضا دست می‌دهد. اگر پاساژ و مغازه های زیادی خالی و غیر فعال هستند و به نظر می‌رسد و سکنه در ناحیه با کمال آرامش در منطقه رفت و آمد نمی‌کنند، در آن صورت بهتر است این لوکیشن را از لیست خود حذف نمایید.

در حالی که با مرور زمان ساکنین منطقه نیز تغییر می‌کند- نمی توان بر این موضوع تکیه کرد که امنیت هم روند رو به رشدی را خواهد داشت. بهتر است از همان ابتدا چنین فضاهایی را از میان انتخاب های موجود حذف نمایید.

فاصله تا تامین کننده ها

همان طور که دسترسی و نحوه آن برای یافتن مکان مناسب رستوران و کافه از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، فاصله تا تامین کننده مواد غذایی و تجهیزات و ابزارها نیز نقش مهمی را بازی خواهند کرد. موقعیتی که به تامین کننده های مختلف نزدیک باشد، همچنین پارکینگ مناسب هم برای تهیه اقلام مختلف فراهم باشد، برای راه اندازی رستوران و کافه ایده‌آل تر است. برای خرید های متعدد در طول هفته و تامین لوازم مختلف چنین فضایی بهتر خواهد بود.

اگر موقعیتی که انتخاب کنید که از تامین کننده ها فاصله زیادی داشته باشد در آن صورت متقبل زحمت، زمان و هزینه های زیادی برای ارسال خواهید شد. در حالی که فاصله کم با تامین کننده ها یکی فاکتور حیاتی نیست، اما نباید در انتخاب مکان مناسب رستوران و کافه از آن صرف نظر کرد.

انتخاب مکان مناسب: الزامات فضا و متراژ

سایز رستوران سایز آشپزخانه صنعتی و ناحیه مشتریان را هم تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. اگر متراژ آشپزخانه صنعتی به اندازی کافی نباشد در آن صورت احتمال رخ دادن حادثه در آن بالاتر می‌رود. انتخاب متراژی بالاتر بر طبق بودجه موجود، می تواند تخصیص فضای مناسب را برای بخش های مختلف اصولی کند.  

راه های زیادی است که با بتوانید در متراژ کم هم فضا را به درستی تخصیص دهید. البته که این به انتخاب کانسپت مناسب وابسته است.

قوانین شهرداری

یکی از عواملی که در انتخاب مکان مناسب رستوران اغلب از نظر پنهان می‌ماند، قوانین شهرداری منطقه است.  اول از همه باید آن موقعیت هایی که خارج از ناحیه تجاری هستند را میان انتخاب های خود حذف کنید. خیلی از موقعیت های کاربری تجاری- مسکونی دارند. در صورتی که تمایل داشته باشید تا رستورانی را در فضاهایی با کاربری تجاری- مسکونی راه اندازی کنید، در آن صورت قبل از انتخاب از قوانین شهرداری مطمئن شوید.

توان مالی

در آخر آنچه در انتخاب مکان مناسب رستوران و کافه اهمیت دارد، توان مالی است. اگر مکانی تمام شرایط بالا دارد اما قیمت آن از بودجه شما بیشتر است، در آن صورت بهتر است ابتدا آن لوکیشن را اجاره کنید و مدتی در آن کار کنید و سپس به فکر خرید آن فضا باشید.  

 دانستن این فاکتورها در انتخاب مکان مناسب رستوران به شما کمک خواهد کرد. بر طبق آنها می تواند تصمیم های هوشمندانه را در رابطه به موقعیت رستوران بگیرید.

 

 

بیشتر مطالعه کنید: بررسی حداقل متراژ مورد نیاز برای راه اندازی رستوران

 

 

 


آخرین‌های مجله
10 کانسپت کافی شاپ متمایز
10 کانسپت کافی شاپ متمایز

آن روزهایی که کافی شاپ صرفا محلی برای خرید سریع قهوه و انواع میان وعده بود، گذشته است. فضاهای کافه ها بیش از پیش متحول شده‌اند، و آنها چنان توسعه یافته اند که به محل های محبوب برای دور هم بودن و فعالیت های اجتماعی بی شماری تبدیل شده اند. انتخاب تم متمایز برای کافی شاپ می تواند به این میل مشتری ها پاسخ دهد و آن را با موفقیت روبرو کند. در ادامه با ۱۰ کانسپت پرطرافدار آشنا خواهید شد.

طراحی کافی شاپ به شیوه خلاقانه و مدرن
طراحی کافی شاپ به شیوه خلاقانه و مدرن

احتمالا با انواع قهوه، و تکنیک های رست کردن و ترفندهای باریستا آشنایی خوبی دارید و در نظر دارید تا کافی شاپ را افتتاح کنید. اما انتخاب ها برای طراحی کافی شاپ آن هم به طوری که مدرن و جذاب باشد، بی شمار است. به خصوص اگر متراژ زیادی را در اختیار نداشته باشید.

طراحی کافی شاپ برای جذب مشتری الزامی است، و یکی از مهم ترین قدم های برای شروع موفق در این کار است. هدف این است که هر رهگذری که تمایل به صرف نوشیدنی و میان وعده دارد، را به مشتری دائمی خود تبدیل کنید. برای همین باید اصول طراحی کافی شاپ را بدانید تا المان های جذاب برای مجموعه خود انتخاب نمایید. در این بلاگ حبتور با روش طراحی کافی شاپ آشنا خواهید شد.

چگونه بهترین مکان ممکن را برای راه اندازی رستوران انتخاب کنید؟
چگونه بهترین مکان ممکن را برای راه اندازی رستوران انتخاب کنید؟

موقعیت مناسب، مکان یابی دقیق، انتخاب بهترین لوکیشن همه اینها بر این واقعیت تاکید می‌کند که باید برای انتخاب مکان رستوران، راه کارهای اساسی را به کار بگیرید تا موفقیت در این کار را از همان ابتدا قطعی کنید. در این بلاگ با روش های انتخاب بهترین موقعیت رستوران آشنا شوید.

تجهیزات رستوران ایتالیایی
تجهیزات رستوران ایتالیایی

رستوران ایتالیایی با منویی از بر گرفته از رنج خاصی از غذاهای مدیترانه ای مثل  پاستا، پنه و پیتزاهای متفاوت، پذیرای مشتریان است. لازم است تا برای طبخ این نوع منو، آن هم در حجم بالا و بر طبق استایل رستوران، تجهیزات رستوران ایتالیایی اختصاصی را به کار بگیرید و کیفیت  سفارش ها را چند برابر کنید.  در این بلاگ حبتور با جزییات این نوع لوازم آشنا می ‌شوید.

مشاهده همه