14 قانون طلایی در طراحی کافی شاپ

با یک چیدمان خوب و ارائه یک منوی ساده و قابل فهم می توانید فضای عالی و اتفاقات خوب  را در محیط کافی شاپ تازه ناسیس رقم بزنید. همیشه به خاطر داشته باشید که هدف خدمت و رضایت مشتری مخصوصا در اوج شلوغی است. اگر سالهاست که در این شغل فعالیت می کنید و نیاز به طراحی جدید دارید از نگاه مشتری نیازهای لازم را با هزینه کمتر برطرف کنید مثلا آیا باریستاها به درستی کار می کنند یا اینکه مشتریان به راحتی به میز و صندلی دسترسی دارند. با یک طراحی خوب و مناسب در اوج و شلوغی کار استرس و فشار کار از دوش باریستاها کم می شود.

 

14 قانون طلایی در طراحی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ از بخشهای جدایی ناپذیر این شغل محسوب می شود. آیا می دانید مردم به غیر از خوردن قهوه به چه دلیل دیگری دوست دارند به کافی شاپ بروند؟

محیط و فضای رستوران نقش مهمی در جذب مشتری دارد. روند ساخت و تجهیز کافی شاپ ممکن است دلهره آور باشد ولی سالهاست که به این افراد توسط معماران و متخصصان کمک و مشاوره شده تا ایده ال ترین کافه ها را طراحی و اجرا کنند. فضا و محیط کافه باید به گونه ای طراحی شود که مشتری احساس راحتی کند و بتواند جای مناسبی برای نشستن انتخاب کند. اگر مشتری احساس راحتی نکند و محیط و فضا را نپسندد ممکن است بعدها به آن کافه مراجعه نکند.

اگر باریستاها مدت زمانی طولانی برای تهیه قهوه و نوشیدنی صرف کنند زمان انتظار مشتری هم طولانی خواهد شد و در نتیجه باعث نارضایتی فرد می گردد. بنابراین کمک گرفتن از طراحان متخصص چاره کار و حل مشکلات است.

14 قاعده برای طراحی کافی شاپ و مزایای آن:

اهمیت تاثیر اولین ورود مشتری در طراحی کافی شاپ

نمی توان اهمیت تاثیر مشتری برای اولین بار در این نوع کسب و کار را ندیده گرفت. هر روز مشتریانی برای اولین بار وارد کافه شما می شوند و با باریستا هم صحبت می شوند و یا از کافه خرید می کنند. مشتری باید حسی که از شما دریافت می کند برایش جذاب و خوشایند باشد چرا که مشتری تعیین کننده بازار شماست.

لحظاتی را موسیقی پخش کنید و مکانی هم برای مطالعه در نظر بگیرید.

می توانید با توجه به تم، مکان و فضا برند سازی کنید مثلا جای دنج و کوزی ترتیب دهید یا جای شلوغ. البته این روال باید همیشگی و دائمی باشد. اگر چیدمان و یا عملکرد کارکنان که از چشم مشتری پنهان نمی ماند ضعیف باشد تاثیر گذاری نیز ضعیف خواهد بود. وقتی از طراحی کامل و بی عیب و نقص صحبت می کنیم یعنی اینکه وقتی مشتری برای اولین بار وارد کافه می شود نباید گیج شود و نداند سفارش خود را کجا و چگونه بدهد و یا اینکه قهوه را با شکر سرو می کنید یا بدون شکر.

شاید تعجب کنید، ولی کوچکترین بی دقتی در طراحی می تواند نتیجه کار شما را تحت تأثیر قرار دهد. برداشت اولیه برای هر مشتری اثر ماندگاری دارد. اشتباهات در طراحی ضررهای فراوانی به دنبال خواهد داشت.

تصمیمات شما در زمینه طراحی نیز باید بیانگر تعهد شما به کیفیت باشد. محیط و فضا بخش بزرگی از جذب مشتری است و در تلاش برای بازاریابی سهم بالایی دارد.

چیدمان ایده آل در طراحی کافی شاپ

با یک چیدمان خوب و ارائه یک منوی ساده و قابل فهم می توانید فضای عالی و اتفاقات خوب رقم بزنید. همیشه به خاطر داشته باشید که هدف خدمت و رضایت مشتری مخصوصا در اوج شلوغی است. اگر سالهاست که در این شغل فعالیت می کنید و نیاز به طراحی جدید دارید از نگاه مشتری نیازهای لازم را با هزینه کمتر برطرف کنید مثلا آیا باریستاها به درستی کار می کنند یا اینکه مشتریان به راحتی به میز و صندلی دسترسی دارند. با یک طراحی خوب و مناسب در اوج و شلوغی کار استرس و فشار کار از دوش باریستاها کم می شود.

برای مشتریانی که در صف انتظار هستند منوی بزرگی در بالای پیشخوان قرار دهید تا سفارش مورد نظر خود را بررسی کنند و یا به نمونه های شیرینی در ویترین نگاهی بیندازند و زمانیکه به پیشخوان رسیدند سفارش خود را آماده کرده باشند. صرفه جویی در وقت برای کسانی که عجله دارند با دیدن صفهای طولانی امکان برگشت مشتری امکان ندارد. اینگونه مشکلات باعث ورشکستگی کسب و کار می شود. برای برطرف کردن صفهای طولانی و مدیریت زمان به یک طراح داخلی مراجعه کنید.

انجام وظایف قبل از شروع فعالیت

کارهایی هستند که قبل از شروع فعالیت بهتر است به آنها رسیدگی کنید. اگر هنوز کافی شاپتان را راه اندازی نکردید فرصت خوبیست تا به کافه های دیگر سر بزنید و حس منحصر بفرد بودن آن را دریابید. دلیل رفتن مشتریان به آنجا چیست؟ چه مزیت رقابتی دارند؟ چگونه می توانید روش بهتر آن را انجام دهید؟ آیا پذیرای گروه خاصی از مردم هستند یا فقط اهالی آن منطقه مراجعه می کنند؟

اگر قصد دارید در نمای کافه وسایلی هم برای فروش داشته باشید حتما به ظاهر زیبا و جذاب آن توجه کنید و از جذابیت بصری برخوردار باشد.

چیدمان خوب و الگوهای عبور و مرور بسیار مهم است. سعی کنید اصالت داشته باشید تا کافی شاپ خود را از رقبا جدا کنید. قبل از شروع و متمایز بودن، تم و کانسپت مشخصی در ذهن داشته باشید. باید قبل از استخدام پرسنل تصورات خود را عملی کنید.

در نظر بگیرید که آیا می خواهید کافی شاپتان بزرگ و نورگیر باشد؟ یا دنج و کوزی؟  تم ایتالیایی یا آسیایی؟ در مورد آنچه که دوست دارید و یا دوست ندارید یادداشت کنید. هدف ثابت نگه داشتن برند تجاریتان است.

طراحی بک کافه قبل از طراحی منو

منوی کافه در طراحی کافه تعیین کننده نوع تجهیزات، اندازه فضا و مکان می باشد. اطلاعات مربوط به مفید بودن چیدمان و انتخاب پرسنل از دیدگاه مشتری را به خاطر بسپارید. اگر مسیر رفت و آمد کارکنان مناسب نباشد و وقفه در کارشان ایجاد شود نه تنها کارکنان از انجام کار خسته می شوند ، بلکه مشتریان هم بیشتر در صف انتظار می مانند.

بنابراین، ابتدا باید فضای مورد نظر بررسی شودبه عنوان مثال تجهیزات در کدام قسمت قرار می گیرند؟ ساندویچ در کجا تهیه می شود؟ جای ظرفشویی کجا باید باشد؟ خرده فروشی در کدام قسمت باشد؟ کاهو و گوجه چگونه شسته شوند؟ آیا باریستاها مهارت کافی در تهیه انواع نوشیدنی ها دارند؟ طبق قواعد طراحی ابتدا باید چیدمان پشت کافه یا بار به درستی طراحی شوند. با داشتن فضای کوچک و نقشه ریزی دقیق می توانید بهترین استفاده را از فضای کم ببرید. یک منوی آسان طراحی کنید که فهم آن راحت باشد. منوی نوشیدنی را در کنار منوی اصلی قرار دهید تا برای سفارش تشویق شوند.

برای آیتمهای منو اسامی اصلی آن را بگذارید اسامی خارجی که ترجمه نشده باشد برای مشتری جذاب نیست. مثلا اگر بانگوک پنینی ارائه می دهید، درباره آن توضیح دهید. حتما منوی کافی شاپهای دیگر را ببینید و از آنها الهام بگیرید. شماره تلفن و راههای دسترسی آنلاین را در اختیار مشتریان قرار دهید تا امکان دریافت سفارش آن لاین را داشته باشید. منو باید جذاب و توصیفی باشد.

استخدام افراد با تجربه

برای طراحی کافه و چیدمان فضای بک و جلوی کافه نیاز به طراحان متخصص و حرفه ای می باشد. اولین مرحله در راه اندازی یک کافه قبل از هر چیز طراحی تخصصی آن است.

افرادی هستند که بدون مشاوره و راهنمایی متخصصان و با صرف هزینه زیاد شروع به راه اندازی کافی شاپ می کنند ولی بعدها در اواسط کار متوجه می شوند اشتباه بزرگی را مرتکب شده اند و تصمیم می گیرند به یک متخصص مراجعه کنند. به کمک متخصصان این صنعت قطعا با موفقیت رو برو خواهید شد.

طراحی تم و مکان خرده فروشی

بعد از اینکه بک و نقاط سرویس دهی مشخص شد قدم بعدی طراحی قسمت جلوی کافه است. بخشی که بیشترین جذب در بازاریابی را شامل می شود. تم و فضای کافه را طوری طراحی کنید که از هر متر مربع آن بتوانید درآمد داشته باشید.

در نظر گرفتن راحتی مشتری در طراحی کافی شاپ

اگر کافه کوچکی در مرکز شهر دارید که فروش نوشیدنی برون بر دارید باید فضای کافه را برای مشتریانی که معطل می شوند، طراحی کنید. یا برای مشتریانی که مطالعه می کنند نور و روشنایی در نظر بگیرید. و یا برای استفاده از سرویس بهداشتی دستمال کاغذی را در دسترس قرار دهید.

مکانهایی که افراد در آن احساس راحتی می کنند ابتدا خانه بعد محل کار و کافه می باشد. بنابراین باید عوامل راحتی مانند صندلی و فضا مهیا باشد. همچنین ممکن است افراد با لب تاپ وقت زیادی را در آنجا سپری کنند بهتر است تعداد پریزهای بیشتری به کار برده شود.

طراحی مکان خرده فروشی

اگر قصد دارید خرده فروشی داشته باشید باید جایگاه مناسبی را برای آن طراحی کنید.  بهتر است از تجربه فروش فروشگاههای دیگر هم بهره مند شوید. از نحوه فروش و در امان ماندن اجناس خود مطمئن شوید.

طراحی داخلی

برای راه اندازی یک کافه نیازی نیست هزینه زیادی صرف کنید مثلا می توانید از یک کفپوش ارزان قیمت استفاده کنید.

می توانید از گزینه های کاربردی برای کف، مانند کانکریت، وینیل، و تخته سنگ به کار ببرید از به کاربردن فرش خودداری کنید چون نظافت آن مشکل است.

کف های چوبی هم به مراقبت زیادی احتیاج دارند و در مقابل رطوبت دوام نمی آورند. بهتر است از مت لاستیکی برای نظافت و سر نخوردن باریستا استفاده کنید.

اگر در یک ساختمان قدیمی یا تاریخی قصد فعالیت دارید به دیوارهای آن دست نزنید و تغییراتی در آن ایجاد نکنید آجر چینی های قدیمی به صورت طبیعی زیبا هستند.

چوبهای قدیمی جذابیت خاصی دارند می توانید با استفاده از چوب کانالها را استتار کنید. برای فضای بزرگ بهتر است از سقف رنگ تیره و در فضاهای کوچک از سقف رنگ روشن استفاده کنید. دیواره با رنگ خاکی روشن جلوه زیبایی به فضا می بخشد.

مقاله پبشنهادی: طراحی کافی شاپ ESPAI CAFÉ

طراحی ارگونومیک کافه 

 فضا و چیدمان باید دارای ارگونومی و سازگار با محیط باشد. طراحی ارگونومیک توسط متخصصان این کار قابل اجراست. علم طراحی دستگاه و محیط با توجه به نیاز و راحتی انسان ساخته می شود. طراحی ارگونومی باعث می شود کارکنان با سرعت عمل کم ، خستگی کمتر، مدت زمان کوتاهتر و با رعایت کامل ایمنی کار کنند.

با اجرای یک ارگونومی خوب در واقع به خودتان و مشتریانتان احترام می گذارید.

مطالعه پیشنهادی: طراحی آشپزخانه 

نور و روشنایی در طراحی کافی شاپ

استفاده از پنجره های آفتابی و نور گیرها در فضای کافه باعث می شود هوای داخل گرم شود و مصرف سیستم خنک کننده و برق افزایش یابد. استفاده از سایبان و کرکره ها از تابش مستقیم نور خورشید می کاهد. و همچنین در هوای سرد از هدر رفتن گرمای داخل پیشگیری می کند.

سطوح براق و نور آبی فلورسنت ممکن است خوشایند و مطلوب نباشد. لامپ های رشته ای رنگی و مینی هالوژن فضا را گرمتر و خوشایندتر می کنند. نور بعضی قسمتها را برای مطالعه روشنتر و برای استراحت تاریک تر کنید. نور پردازی هنر پیچیده ایست که با فناوری جدید به سرعت در حال رشد است. در این زمینه بهتر است از متخصصان کمک و مشاوره بگیرید.

میزو صندلی

آیا شغلتان اداره کافی شاپ است که مردم برای استراحت و گذراندن لحظات خوش با دوستانشان به آنجا می آیند آیا مایلید تعداد میز کمتر و صندلیهای راحتی بیشتری بچینید یا اینکه صندلیهای بلند که نظافت آن هم آسان تر است و یا صندلی کوتاه و سخت که نشیمن راحتی ندارد؟

صندلی هایی را انتخاب کنید که قابل تعمیر، رنگ آمیزی  و یا تعویض باشند. صندلی هایی که دارای پشت بلند و ارتفاع صندلی متناسب با میزهایتان باشد و به راحتی تمیز شوند. به کمک دوستانتان نشیمن میز و صندلی را امتحان کنید.

می دانیم که میزهایی با ارتفاع 81 سانتیمتر برای اکثر افراد ایده آل، راحت و مناسب است. پایه سیاه وقتی ساییده شود راحت تر می توان رنگ آمیزی کرد.

طراحی ذهنی

امروزه در بیشتر کافه ها اینترنت وایرلس ارائه می شود و همچنین برای استفاده از لب تاپ پریزهای زیادی به کار می رود اگر در شروع کار هستید از قبل همه موارد را در ذهن خود طراحی کنید، حتما از یک برقکار کمک بگیرید. با فناوریهای جدید به روز باشید.

اگر بر حسب اتفاق موقعیتتان در نزدیکی دبیرستان یا دانشكده است به خاطر داشته باشید كه بیشتر مشتریان نیاز به فضای مطالعه دارند کافه خود را طبق نیاز مشتری طراحی و تجهیز نمایید در غیر اینصورت آنها کافه دیگری را پیدا خواهند کرد.

موسیقی

برای پخش موسیقی از روز اول برنامه ریزی کنید. اگر قصد دارید از یک سیستم موسیقی خوب استفاده کنید، سیم کشی باید داخل کار باشد و بدانید سیستم استریو و پخش را در کجا قرار دهید از نظر و سلیقه باریستا هم برای نوع موسیقی کمک بگیرید. موسیقی هایی را انتخاب کنید که مورد پسند مشتریها باشد.

موسیقی بخشی از فضای محیط کافه است که بر مود و حال و هوای مشتری تاثیر گذار است. در واقع موسیقی برای سرگرمی نیست بلکه برای لذت مشتریان است. انتخاب موسیقی در اول صبح و یا در اواخر شب متفاوت است.

 طراحی حرفه ای کافی شاپ ساده ولی کامل

 برای کمک گرفتن در طراحی کافه می توانید کلمه "طراحی کافه" را در اینترنت سرچ کنید. مثلا ایده ها و عکسهای دیگران را ببینند و نظر خود را در مورد طراحی مورد نظر بیان کنند. مشتری های تحصیلکرده دارای ایده های قویتری می باشند و کار بهتری از متخصصان تحویل می گیرند.

با انتخاب طراحی محدود دلیلی ندارد که بخواهید یک نوع قهوه ارائه دهید و یا شاید کف را با acid-etchچهار رنگ بپوشانید.

آیا به دنبال محیطی آرام برای مطالعه هستید؟ چرا با استفاده از پارچه و پرده بر دیوارهای خود خلاقیت ایجاد نمی کنید؟ نقاشی دیواری می تواند مشتریان را به حال و هوای دیگری سوق دهد. با استفاده از تخیلتان محیطی جذاب، راحت، منحصر به فرد و بسیار سود آور به ارمغان آورید فضای فریبنده، مهیج و آرام بخش مردم را به خود جذب می کند.

فراموش نکنید که شما صاحب کافی شاپ هستید

مهم نیست که منوی شما چقدر گسترده است مهم کسب و کارتان است که هویتتان را معرفی میکند. چنانچه قصد دارید کافه خود را در منطقه به عنوان بهترین کافه معرفی کنید نیاز به ظریف کاری و دستورالعمل و آموزش خاصی دارد.

اولین مشتری خود باشید

امروزه، کافه های زیبا و شیک در هر محله و خیابانی وجود دارد برای کافه خود برند سازی کنید و همه تلاش خود را برای برجسته و شناخته شدن به کار گیرید. فراموش نکنید مشتریها بخاطر نوع دکوراسیون، موقعیت و نوع خدمات دهی وارد کافه شما می شوند.

مترجم: مریم قنبری


آخرین‌های مجله
تقسیم بندی هودهای صنعتی آشپزخانه
تقسیم بندی هودهای صنعتی آشپزخانه

هودهای دیواری به دیوار توسط پیچ  نصب می شود و هودهای مرکزی نیاز به گرفتن ساپورت و اتصالات با محاسبات  مهندسی از سقف دارد که استقرار درست هود موجب بالارفتن ایمنی و ذخیره انرژی و کاهش دمای آشپزخانه و همچنین مانع ورود روغن به کانالهای اگزاست و در نهایت راحتی  پرسنل در زمان کار در آشپزخانه خواهد شد.

ماشین ظرفشویی صنعتی
ماشین ظرفشویی صنعتی

مهمترین دلیل استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی میزان انرژی است زیرا با استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی به میزان زیادی در مصرف اب برق و نیروی کار صرفه جویی می گردد البته علاوه بر کاهش مصرف انرژی یکی دیگر از مسائل مهم بهداشت نظم و انضباط در محیط اشپزخانه صنعتی است  .

انواع استیک
انواع استیک

گوشت گاو یکی از غذاهای مورد علاقه بشر از زمان های خیلی دور است و همچنان یکی از پر مصرف ترین و پرطرفدارترین انواع گوشتها می باشد. اما برش های مختلف گوشت گاو بر چه اساسی ومنشا آن از کجا بوده است؟ یک  استیک خوب چه ویژگی هایی دارد؟ مطلب زیر توسط کارشناسی به نام اتو  Otto به انواع استیک و کیفیت و نحوه برش آن پرداخته است.

اهمیت منو
اهمیت منو

انواع وطبقه بندی منو
مزایا و معایب انواع مختلف منو
اصول برنامه ریزی منو و عوامل مورد نظر
مراحل برنامه ریزی منو
روانشناسی منو
دقت و درستی منو

مشاهده همه