چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟

چنانچه علاقمند به افتتاح کافی شاپ می باشید مقاله زیر می تواند کمک و راهنمای مفیدی برای انجام این کار باشد.

چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟

تهیه یک برنامه کاری
دقیقا مانند سایر مشاغل، قبل از شروع کار یک برنامه کاری تهیه کنید. برنامه ریزی به شما کمک می کند؛ احتمالات کار را در نظر بگیرید و درباره رقبا اطلاعات کسب کنید و مشتریان را بشناسید. برای شروع این کار نیازی نیست که یک برنامه کاری طولانی مدت بچینید.


یک لوکیشن مناسب برای این کار پیدا کنید
بعد از اینکه برنامه کاری را نوشتید مرحله بعد پیدا کردن یک جای مناسب برای راه اندازی کافی شاپ می باشد. برای جستجوی مکان بهتر است به مرکز شهر و ساختمانهای مرکزی و جایی که مردم در حال رفت و آمد هستند بروید انتخاب مکان مناسب، شانس شما را در موفقیتتان افزایش می دهد.


طراحی داخلی انجام دهید
کافی شاپ جایی است که مردم برای گذران وقت با دوستانشان به آنجا می روند تا با خوردن یک فنجان قهوه یا یک نوشیدنی لذت ببرند. بنابراین بهتر است طراحی داخلی جذابی به کار رود بنابراین ارائه یک برنامه ریزی کامل ضرورت دارد.
یک کافی شاپ باید به اندازه کافی فضا برای مشتریان و کارکنان خود داشته باشد.


هزینه های شخصی را فراموش نکنید
به غیر از هزینه های استارتاپ، هزینه های خودتان را نیز در نظر بگیرید چرا که همه وقتتان را صرف این کار می کنید و کار دیگری انجام نمی دهید .
بنابراین قبل از شروع هر کاری هزینه های مالی را در نظر داشته باشید. حداقل به مدت شش ماه مقداری پول پس انداز کنید و اگر لازم شد نیمه وقت مشغول کار شوید.

بازاریابی برای این کار
برای بازاریابی و تبلیغات کارتان نباید تا روز افتتاح منتظر بمانید و میتوانید از قبل تبلیغات را شروع کنید.
روشهای زیر به شما کمک می کند:
قهوه رایگان را به شغل های اطراف کافی شاپ پیشنهاد دهید.
از تبلیغ در رسانه های اجتماعی برای این کار بهره ببرید.
در رخدادهای محلی شرکت کنید و نمونه قهوه ها را پیشنهاد دهید.


نتیجه گیری
بعد از برنامه ریزی و پیدا کردن مکان و بازاریابی کارتان را با ذهنیت مثبت شروع کنید و اگر رویدادی در آن منطقه در حال برگزاریست همان روز را برای افتتاحیه انتخاب نمایید. طوری کار کنید که گویا درمنزل خودتان کار می کنید. بر روی حوادث ناخواسته وقت تلف نکنید. زمانیکه خواستید لوازم تامین را فراهم کنید به چند فروشنده مختلف مراجعه کنید. می توانید از طریق اینترنت قیمت موارد مشابه را مقایسه کنید.


آخرین‌های مجله
انواع استیک
انواع استیک

گوشت گاو یکی از غذاهای مورد علاقه بشر از زمان های خیلی دور است و همچنان یکی از پر مصرف ترین و پرطرفدارترین انواع گوشتها می باشد. اما برش های مختلف گوشت گاو بر چه اساسی ومنشا آن از کجا بوده است؟ یک  استیک خوب چه ویژگی هایی دارد؟ مطلب زیر توسط کارشناسی به نام اتو  Otto به انواع استیک و کیفیت و نحوه برش آن پرداخته است.

اهمیت منو
اهمیت منو

انواع وطبقه بندی منو
مزایا و معایب انواع مختلف منو
اصول برنامه ریزی منو و عوامل مورد نظر
مراحل برنامه ریزی منو
روانشناسی منو
دقت و درستی منو

هوای تازه
هوای تازه

آنچه که میتواند به عنوان یک تجربه ناخوشایند به هنگام غذا خوردن در رستوران ها شکل گیرد؛ بوی بد و ماندگاری غذا در سالن اصلی است.

فر ترکیبی رشنال مدلIcombi pro
فر ترکیبی رشنال مدلIcombi pro

دارای استاندارد جدید
فر رشنال مدل  Icombi pro یک دستگاه جدید وکارآمد است، تمامی اطلاعات مانند رطوبت، سرعت هوا و دما را بطور خودکار تنظیم می کند و به خاطر می سپارد. باز ماندن طولانی مدت درب کابینه پخت و یا استیک ضخیم تر از حد معمول را هشدار می دهد.  فر رشنال  به طور خودکار تنظیمات را اجرا و نتیجه دلخواه را با راندمان بالا تحویل می دهد. در نهایت، این همان چیزی است که فر رشنال Icombi pro  برای آن طراحی شده است!!

مشاهده همه