راه اندازی رستوران ترکی و تجربه دیگری از غذای اصیل

نام تخصصی یک کانسپت غذایی گاهی اوقات شامل یک شهر یا منطقه است ، چه در ترکیه و چه در خارج از آن ، و ممکن است به روش خاص یا مواد استفاده شده در آن منطقه اشاره شده باشد. به عنوان مثال ، تفاوت کباب اورفا با کباب آدانا ضخامت سیخ و مقدار فلفل تند موجود در کباب است. کباب اورفا از ادویه و ضخامت کمتری نسبت به کباب آدانا برخوردار است. در ادامه در این بلاگ حبتور با کانسپت رستوران ترکی رو روش راه اندازی آن آشنا شوید.

راه اندازی رستوران ترکی و تجربه دیگری از غذای اصیل

غذاهای ترکی عمدتا میراث آشپزی عثمانی است ، که می توان آن را ترکیبی ازغذاهای مدیترانه ای ، بالکان ، خاورمیانه ، آسیای میانه ، اروپای شرقی ،ارمنستان، آذربایجان و ایران توصیف کرد.
این ترکیب به نوبه خود بر سایر غذاهای همسایه ، از جمله غذاهای جنوب شرقی اروپا (بالکان) ، اروپای مرکزی ،اروپای غربی تأثیر گذاشته است. عثمانی ها با تأثیرپذیری از غذاهای مصری ،یونانی ، بالکان ، و آذربایجان همراه با عناصر ترکی سنتی از آسیای میانه (مانند ماست و پاستیرما یا گوشت خشک گوساله ) سنت های مختلف آشپزی ترکیب کردند و مجموعه ای از تخصص ها را ایجاد کردند.

طبخ غذاهای ترکی در سراسر استانبول متفاوت است. ، بورسا ، ازمیر و سایر مناطق آسیایی با استفاده سبک تر از ادویه جات و ترجیح بیشتر برنج به بلغور ، کوفته ( رول کباب ) و در دسترس بودن بیشتر خورش های سبزیجات که عناصر بسیاری از غذاهای دوره عثمانی را به ارث می برد.
بادمجان ، دلمه های پر شده و ماهی همسی نیز در غذاهای منطقه دریای سیاه بیشتر دیده می شود فراموش نکنیم که ذرت در بیشتر این غذا وجود دارد

در مناطق غربی ترکیه ، که درختان زیتون به وفور رشد می کنند ، روغن زیتون نوع اصلی روغن برای پخت و پز است.
غذاهای مناطق دریای اژه ، مرمره و مدیترانه سرشار از سبزیجات ، گیاهان و ماهی است.
غذاهای منطقه آناتولی مرکزی دارای تنوع بیشتری از غذا های محلی ترک است مانند مانتی ( mantiخمیر پر شده مانند راویولی ) ویا کشکک( keskek که نوعی حلیم با مرغ است )

نام تخصصی یک کانسپت غذایی گاهی اوقات شامل یک شهر یا منطقه است ، در ترکیه و یا سایر کشورهای دیگه ، ممکن است به روش خاص یا مواد استفاده شده در آن منطقه اشاره شده باشد. به عنوان مثال ، تفاوت کباب اورفا با کباب آدانا ضخامت سیخ و مقدار فلفل تند موجود در کباب است. کباب اورفا از ادویه و ضخامت کمتری نسبت به کباب آدانا برخوردار است.
اگرچه غذاهای مبتنی بر گوشت مانند کباب اصلی ترین غذای ترکی است و در کشورهای خارجی بیشترشناخته می شود ، اما وعده های غذایی بومی ترکیه عموما" برنج ، سبزیجات و نان است.
ودر انتها مردمان ترک اهمیت ویژه ای به شیرینی و چای پس از غذا می دهند
دسر کادایف ، باقلوا استامبولی و یا کنافه از مهم‌ترین دسر ها و شیرینی جات مدیترانه ای محسوب می شود
این سال‌ها ترک ها با توسل به قدرت مدیا ، از خوراک ها و رستوران ها به عنوان یک جاذبه توریستی استفاده کرده اند و تمام تلاش خود را در جهت تجاری سازی این صنعت قرار داده اند

 


آخرین‌های مجله
12 مرحله برای راه اندازی رستوران
12 مرحله برای راه اندازی رستوران

یکی از جذاب‌ترین مراحل راه اندازی انتخاب کانسپت است

تقسیم بندی فضا بر اساس ظرفیت رستوران
تقسیم بندی فضا بر اساس ظرفیت رستوران

تقسیم بندی فضاهای آشپزخانه رستوران جهت دفتر مدیریت، اتاق شستشو و یا اتاق زباله به ابعاد و ظرفیت رستوران بستگی دارد.

فر پخت ترکیبی رشنال
فر پخت ترکیبی رشنال

 فر پخت ترکیبی رشنال (فر کامبی) توانایی پخت انواع سبزیجات، انواع گوشت ها و ... را به روش کامبی در کوتاه ترین زمان ممکن به شما می دهد. فر رشنال قابلیت پخت به روش ۱- فقط حرارت، ۲- پخت به روش حرارت و بخار و ۳- روش فقط بخار را دارد.

 

طراحی فود تراک
طراحی فود تراک

به عنوان یک کارآفرین، شاید بخواهید یک کسب و کار موفق در زمینه فود تراک انجام دهید. پس از تحقیق در مورد خرید یک فود تراک، در مرحله بعد باید بدانید چه نوع چیدمانی در فود تراک برای رفع نیاز شما مناسب است.  برای آشنایی با طراحی و چیدمان داخلی فود تراک متن زیر را دنبال کنید.

مشاهده همه