راه اندازی رستوران ترکی و تجربه دیگری از غذای اصیل

نام تخصصی یک کانسپت غذایی گاهی اوقات شامل یک شهر یا منطقه است ، چه در ترکیه و چه در خارج از آن ، و ممکن است به روش خاص یا مواد استفاده شده در آن منطقه اشاره شده باشد. به عنوان مثال ، تفاوت کباب اورفا با کباب آدانا ضخامت سیخ و مقدار فلفل تند موجود در کباب است. کباب اورفا از ادویه و ضخامت کمتری نسبت به کباب آدانا برخوردار است. در ادامه در این بلاگ حبتور با کانسپت رستوران ترکی رو روش راه اندازی آن آشنا شوید.

راه اندازی رستوران ترکی و تجربه دیگری از غذای اصیل

غذاهای ترکی عمدتا میراث آشپزی عثمانی است ، که می توان آن را ترکیبی و تصفیه غذاهای مدیترانه ای ، بالکان ، خاورمیانه ، آسیای میانه ، اروپای شرقی و ارمنستان و آذربایجان ایران توصیف کرد.
این ترکیب به نوبه خود بر سایر غذاهای همسایه ، از جمله غذاهای جنوب شرقی اروپا (بالکان) ، اروپای مرکزی ،اروپای غربی تأثیر گذاشته است. عثمانی ها با تأثیرپذیری از غذاهای مصری ،یونانی ، بالکان ، و آذربایجان همراه با عناصر ترکی سنتی از آسیای میانه (مانند ماست و پاستیرما یا گوشت خشک گوساله ) سنت های مختلف آشپزی ترکیب کردند و مجموعه ای از تخصص ها را ایجاد کردند.

غذاهای ترکی در سراسر کشور متفاوت است. طبخ استانبول ، بورسا ، ازمیر و سایر مناطق آسیایی با استفاده سبک تر از ادویه جات و ترجیح بیشتر برنج به بلغور ، کوفته ( رول کباب ) و در دسترس بودن بیشتر خورش های سبزیجات که عناصر بسیاری از غذاهای دوره عثمانی را به ارث می برد.
بادمجان ، دلمه های پر شده و ماهی همسی نیز در غذاهای منطقه دریای سیاه بیشتر دیده می شود فراموش نکنیم که ذرت در بیشتر این غذا در ترکیب اصلی وجود دارد

در مناطق غربی ترکیه ، که درختان زیتون به وفور رشد می کنند ، روغن زیتون نوع اصلی روغن برای پخت و پز است.
غذاهای مناطق دریای اژه ، مرمره و مدیترانه سرشار از سبزیجات ، گیاهان و ماهی است.
غذاهای منطقه آناتولی مرکزی دارای تنوع بیشتری از غذا های محلی ترک است مانند مانتی ( mantiخمیر پر شده مانند راویولی ) ویا کشکک( keskek که نوعی حلیم با مرغ است )

نام تخصصی یک کانسپت غذایی گاهی اوقات شامل یک شهر یا منطقه است ، چه در ترکیه و چه در خارج از آن ، و ممکن است به روش خاص یا مواد استفاده شده در آن منطقه اشاره شده باشد. به عنوان مثال ، تفاوت کباب اورفا با کباب آدانا ضخامت سیخ و مقدار فلفل تند موجود در کباب است. کباب اورفا از ادویه و ضخامت کمتری نسبت به کباب آدانا برخوردار است.
اگرچه غذاهای مبتنی بر گوشت مانند کباب اصلی ترین غذای ترکی است و در کشورهای خارجی بیشترشناخته می شود ، اما وعده های غذایی بومی ترکیه عمدتا برنج ، سبزیجات و نان است.
ودر انتها مردمان ترک اهمیت ویژه ای به شیرینی و چای پس از غذا می دهند
دسر کادایف ، باقلوا استامبولی و یا کنافه از مهم‌ترین دسر ها و شیرینی جات مدیترانه ای محسوب می شود
این سال‌ها ترک ها با توسل به قدرت مدیا ، از خوراک ها و رستوران های خود به عنوان یک جاذبه توریستی استفاده کرده اند و تمام تلاش خود را در جهت تجاری سازی این صنعت قرار داده اند


آخرین‌های مجله
10 کانسپت کافی شاپ متمایز
10 کانسپت کافی شاپ متمایز

آن روزهایی که کافی شاپ صرفا محلی برای خرید سریع قهوه و انواع میان وعده بود، گذشته است. فضاهای کافه ها بیش از پیش متحول شده‌اند، و آنها چنان توسعه یافته اند که به محل های محبوب برای دور هم بودن و فعالیت های اجتماعی بی شماری تبدیل شده اند. انتخاب تم متمایز برای کافی شاپ می تواند به این میل مشتری ها پاسخ دهد و آن را با موفقیت روبرو کند. در ادامه با ۱۰ کانسپت پرطرافدار آشنا خواهید شد.

طراحی کافی شاپ به شیوه خلاقانه و مدرن
طراحی کافی شاپ به شیوه خلاقانه و مدرن

احتمالا با انواع قهوه، و تکنیک های رست کردن و ترفندهای باریستا آشنایی خوبی دارید و در نظر دارید تا کافی شاپ را افتتاح کنید. اما انتخاب ها برای طراحی کافی شاپ آن هم به طوری که مدرن و جذاب باشد، بی شمار است. به خصوص اگر متراژ زیادی را در اختیار نداشته باشید.

طراحی کافی شاپ برای جذب مشتری الزامی است، و یکی از مهم ترین قدم های برای شروع موفق در این کار است. هدف این است که هر رهگذری که تمایل به صرف نوشیدنی و میان وعده دارد، را به مشتری دائمی خود تبدیل کنید. برای همین باید اصول طراحی کافی شاپ را بدانید تا المان های جذاب برای مجموعه خود انتخاب نمایید. در این بلاگ حبتور با روش طراحی کافی شاپ آشنا خواهید شد.

چگونه بهترین مکان ممکن را برای راه اندازی رستوران انتخاب کنید؟
چگونه بهترین مکان ممکن را برای راه اندازی رستوران انتخاب کنید؟

موقعیت مناسب، مکان یابی دقیق، انتخاب بهترین لوکیشن همه اینها بر این واقعیت تاکید می‌کند که باید برای انتخاب مکان رستوران، راه کارهای اساسی را به کار بگیرید تا موفقیت در این کار را از همان ابتدا قطعی کنید. در این بلاگ با روش های انتخاب بهترین موقعیت رستوران آشنا شوید.

تجهیزات رستوران ایتالیایی
تجهیزات رستوران ایتالیایی

رستوران ایتالیایی با منویی از بر گرفته از رنج خاصی از غذاهای مدیترانه ای مثل  پاستا، پنه و پیتزاهای متفاوت، پذیرای مشتریان است. لازم است تا برای طبخ این نوع منو، آن هم در حجم بالا و بر طبق استایل رستوران، تجهیزات رستوران ایتالیایی اختصاصی را به کار بگیرید و کیفیت  سفارش ها را چند برابر کنید.  در این بلاگ حبتور با جزییات این نوع لوازم آشنا می ‌شوید.

مشاهده همه