preloading
تاریخچه فودکورت

فود کورت(Food Court)  به فضا یا محوطه ای بزرگ معمولا در مراکز خرید، مال ها یا فرودگاه اطلاق می شود که در آن مجموعه ای از رستوران های کوچک به هم پیوسته همراه با تنوع غذایی اقدام به فروش غذا می کنند. شما بعد از سفارش غذا در یکی از محوطه های چیدمان شده غذای خود را میل می کنید.

تاریخچه فودکورت
در فود کورت ها معمولا غذاها به صورت حاضری و فست ‌فودی به فروش می رسند. در واقع فودکورت‌ها شباهت زیادی به کافه تریاها دارند. تنوع غذاهای فودکورت‌ها به اندازه‌ای است که می تواند پاسخگوی بیشتر ذائقه ها باشد.
در این غذاخوری‌ها معمولا تهیه و مدیریت سرو غذا آسان‌تر و سریعتر از رستوران‌ها انجام می‌شود. فودکورت‌ها علاوه بر سرو غذا در محل، برای منازل و محیط‌های کاری نیز غذا تهیه و ارسال می کنند.
هدف از ایجاد فودکورت ‌تهیه و سرو سریع غذاست.  در ایران تجهیزات برخی از این فودکورت‌ها مفصل تر از رستوران‌های بزرگ می باشد.
 
تاریخچه فودکورت
نخستین باردر سال 1971عده ای تلاش کردند فودکورتی را راه اندازی کنند، اما موفقیت آمیز نبود ولی چند سال بعد یعنی در سال 1974 در مرکز خرید پاراموس پارک در نیوجرسی مجددا راه اندازی شد و این بار با موفقیت همراه بود. هدف از راه اندازی این نوع فضای رستورانی  این بود که افرادی که برای خرید مراجعه میکنند بتوانند در همان مکان غذای سریع و مختصری بخورند و درادامه به خریدشان بپردازند. این نوع روش غذا خوردن  با استقبال زیاد مواجه گردید وانگیزه ای برای به وجود آمدن فودکورت های دیگر در سایر نقاط جهان  شد. در ابتدا مواد غذایی در فودکورت‌ها در ظروف پلاستیکی و یک بار مصرف سرو می‌شد ولی در حال حاضر از طراحی وتنوع سرویس و ظروف پذیرایی برخوردارشده است.
 
فودکورت در ایران
در ایران نیز چند سالی است که فودکورت‌ها راه‌اندازی شده‌اند. فودکورت‌ برج میلاد، فودکورت باشگاه انقلاب، نگین ظفر، علاالدین، مگامال، فودکورت کیش،  فود کورت هایپر استار، فود کورت راه چوبی و ... جزو معروف‌ترین فودکورت‌های ایران هستند. در مرکز خرید اصفهان نیز به تازگی فودکورت بزرگ و مجهزی افتتاح شده است.
طراحی و تامین تجهیزات فودکورت از تخصص تیم حبتور می باشد. تا کنون مجموعه ما پروژه های گوناگونی را در دست داشته و به اتمام رسانده است.  از جمله می توان از فود کورت پالادیوم، فود کورت روشا، فود کورت کیش، فود کورت ارگ کرمانشاه و فود کورت مهر و ماه قم را نام برد.
تیم حبتور آماده برای انجام خدمات مشاوره، ارائه نقشه های تاسیسات، طراحی و تجهیزفودکورت  در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

آخرین‌های مجله
انتخاب کفپوش برای آشپزخانه رستوران، نانوایی و اغذیه فروشی
انتخاب کفپوش برای آشپزخانه رستوران، نانوایی و اغذیه فروشی

بدلیل جلوگیری از خطرات احتمالی در آشپزخانه های صنعتی انتخاب کفپوش با متریال مناسب بسیار مهم می باشد. بنابراین باید از متریالی استفاده کنید که بادوام، ضد آب، ضد لک و همچنین تمیز کردن آن آسان باشد.
در صورتی که آشپزخانه در معرض دید مشتریان باشد، لازم است متریال و رنگ کفپوش آشپزخانه با دکوراسیون کلی رستوران هماهنگی داشته باشد. اما مهمتر از مسائل ظاهری، باید انتخاب کفپوش بر اساس استانداردها و دستورالعمل های بهداشتی و ساختمانی باشد.

چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟
چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟

چنانچه علاقمند به افتتاح کافی شاپ می باشید مقاله زیر می تواند کمک و راهنمای مفیدی برای انجام این کار باشد.

افتتاح یک رستوران چقدر هزینه بر می دارد؟
افتتاح یک رستوران چقدر هزینه بر می دارد؟

هرآنچه که لازم است بدانید؛
وقت آن رسیده که رویایتان درباره رستوران به حقیقت بپیوندد! ولی با چه مقدار هزینه؟ هزینه یک استارتاپ بستگی به لوکیشن، مساحت ،ساخت بنا یا اجاره بنا دارد. مهم نیست چگونه و از کجا شروع می کنید ولی در زیر به برخی از هزینه های این استارتاپ اشاره می کنیم:

تجهیزات لازم برای راه اندازی کافی شاپ
تجهیزات لازم برای راه اندازی کافی شاپ

دستگاه اسپرسو ساز
دستگاه آسیاب قهوه برای تهیه اسپرسو
ابزار لازم برای تهیه اسپرسو مانند پیچر، تمپر، شات، قاشق فوم و غیره
قهوه ساز
ابزار اندازه گیری
ناک باکس، شستشوی پیچر
روش های دم آوری دستی با فیلتر،کتری و غیره

مشاهده همه