preloading
چهار دلیل برای داشتن چیدمان خوب در آشپزخانه صنعتی

اگر رستورانی را اداره می کنید، نگرانی شما مربوط به چیدمان آشپزخانه صنعتی می باشد. چیدمان آشپزخانه شما چگونه خواهد بود؟ چیدمان آشپزخانه از پایه تاثیر می پذیرد.

چهار دلیل برای داشتن چیدمان خوب در آشپزخانه صنعتی

۱- تولید غذا و امنیت محیط
تیم کاریتان را در یک شب شلوغ زیر نظر بگیرید. آیا روند تهیه غذا و آماده سازی آن بر روی سینی پیشخدمت به آسانی انجام می شود؟ آیا سرآشپز و کارکنان در حین کار به هم برخورد می کنند؟ و یا پای پیشخدمت ها به گوشه های تشک وینیل سکندری می خورد؟ یک سینی غذای ریخته شده چقدر خسارت به همراه دارد؟ با این توصیفات فضای صنعتی آشپزخانه باید طوری طراحی شود که برخورد های احتمالی را به حداقل برساند.


۲- صرفه جویی
به هزینه ای که برای تهیه غذا صرف کردید و اسراف شده و به دستگاه های قدیمی و طراحی قدیمی آشپزخانه فکر کنید. ممکن است به دلیل بد نصب کردن سینک ظرفشویی قطره های آب بچکد و کارایی مثبتی نداشته باشد. طراحی پیشگیرانه از مشکلات احتمالی، باعث افزایش بهره وری، کاهش تماس و برخورد کارکنان و درنهایت صرفه جویی در هزینه خواهد شد.


۳-کد سلامت
هر ایالت قوانینی در زمینه بهداشت و ایمنی در استفاده از مواد غذایی دارد و این مقررات می تواند در نحوه طراحی چیدمان آشپزخانه مؤثر باشد. به عنوان مثال، آیا می دانید فاصله سینک ظرفشویی تا بخش آماده سازی غذا چقدر باید باشد؟ بنابراین دانستن این قوانین بهداشتی در سلامت و ایمنی کار مفید خواهد بود.


۴- رضایت کارکنان
تیم کارکنان ساعتهای زیادی را در یک اتاق مجزا سپری می کنند که منجر به فرسودگی و از کارافتادگی آنها می شود. با طراحی و ارگونومی مناسب و دلپذیر رضایت کارکنان را جلب کنید تا بتوانند با راحتی و آرامش خاطر فعالیت کنند. وقتی کارمندان از شرایط و محیط کار راضی باشند از یک تجارت خوب و پر رونق بهره مند خواهید شد.


آخرین‌های مجله
انتخاب کفپوش برای آشپزخانه رستوران، نانوایی و اغذیه فروشی
انتخاب کفپوش برای آشپزخانه رستوران، نانوایی و اغذیه فروشی

بدلیل جلوگیری از خطرات احتمالی در آشپزخانه های صنعتی انتخاب کفپوش با متریال مناسب بسیار مهم می باشد. بنابراین باید از متریالی استفاده کنید که بادوام، ضد آب، ضد لک و همچنین تمیز کردن آن آسان باشد.
در صورتی که آشپزخانه در معرض دید مشتریان باشد، لازم است متریال و رنگ کفپوش آشپزخانه با دکوراسیون کلی رستوران هماهنگی داشته باشد. اما مهمتر از مسائل ظاهری، باید انتخاب کفپوش بر اساس استانداردها و دستورالعمل های بهداشتی و ساختمانی باشد.

چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟
چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟

چنانچه علاقمند به افتتاح کافی شاپ می باشید مقاله زیر می تواند کمک و راهنمای مفیدی برای انجام این کار باشد.

افتتاح یک رستوران چقدر هزینه بر می دارد؟
افتتاح یک رستوران چقدر هزینه بر می دارد؟

هرآنچه که لازم است بدانید؛
وقت آن رسیده که رویایتان درباره رستوران به حقیقت بپیوندد! ولی با چه مقدار هزینه؟ هزینه یک استارتاپ بستگی به لوکیشن، مساحت ،ساخت بنا یا اجاره بنا دارد. مهم نیست چگونه و از کجا شروع می کنید ولی در زیر به برخی از هزینه های این استارتاپ اشاره می کنیم:

تجهیزات لازم برای راه اندازی کافی شاپ
تجهیزات لازم برای راه اندازی کافی شاپ

دستگاه اسپرسو ساز
دستگاه آسیاب قهوه برای تهیه اسپرسو
ابزار لازم برای تهیه اسپرسو مانند پیچر، تمپر، شات، قاشق فوم و غیره
قهوه ساز
ابزار اندازه گیری
ناک باکس، شستشوی پیچر
روش های دم آوری دستی با فیلتر،کتری و غیره

مشاهده همه