preloading
افتتاح یک رستوران چقدر هزینه بر می دارد؟

هرآنچه که لازم است بدانید؛
وقت آن رسیده که رویایتان درباره رستوران به حقیقت بپیوندد! ولی با چه مقدار هزینه؟ هزینه یک استارتاپ بستگی به لوکیشن، مساحت ،ساخت بنا یا اجاره بنا دارد. مهم نیست چگونه و از کجا شروع می کنید ولی در زیر به برخی از هزینه های این استارتاپ اشاره می کنیم:

افتتاح یک رستوران چقدر هزینه بر می دارد؟

۱- لوکیشن
وقتی صحبت از جاهای شلوغ می شود قاعدتا قیمتها هم بالاتر می رود. اجاره رستوران دریک منطقه معین ازیک تا پنج دلار برای هر متر مربع به صورت ماهیانه پرداخت می شود. آیا می خواهید همه سرمایه تان را برای یک جای شلوغ و پرتردد هزینه کنید؟ یا اینکه ترجیح می دهید در یک مکان ارزانتر رستوران بزنید و بعد برای مشتریان تبلیغ کنید. مشورت با یک کارشناس رستوران به شما در این امر کمک خواهد کرد و پول اضافی بابت هزینه های دیگر را به جیبتان بر میگرداند.


۲- هزینه های قبل از انجام کار
داشتن مجوز کار در اولویت است. ثبت نام گاز و برق، اینترنت و... با یک شرکت بیمه وابسته قرارداد ببندید و خسارت بیمه کارکنان را فراموش نکنید. بودجه ای برای سیستم های دیجیتالی جهت خدمات فروش مانند کامپیوتر، تبلت و کارتخوان و تهیه فاکتور به صورت ماهیانه در نظر بگیرید. قبل از افتتاح، تبلیغات را در رسانه های اجتماعی آغاز کنید.
مبلغی هم برای روز افتتاحیه در نظر بگیرید. این مخارج شامل:
فهرستی از کالاهای غیرخوراکی مانند تمیزکننده ها و لوازم کاغذی
آموزش اعضای تیم
کابینت های ذخیره سازی
لباس یونیفورم


۳- طراحی
به غیر از هزینه های اجاره، باید هزینه اضافی برای طراحی داخلی و دکوراسیون هم لحاظ شود مانند:
فضاسازی
روشنایی و نورپردازی
دکور داخلی و هنری
طراحی سقف و نقاشی


۴- تجهیزات، دستگاه و مبلمان
چه رستوران را با تجهیزات کامل بخرید و چه از ابتدا شروع کنید باید هزینه های زیادی را متقبل شوید. در هنگام خرید تجهیزات دسته دوم کاملا آنرا بررسی کنید و بودجه لازم را برای تعمیر و یا تعویض در نظر بگیرید و چنانچه قصد دارید از صفر تا صد یک رستوران را خودتان انجام دهید حتما با یک کارشناس مشاوره کنید تا به بهترین نحو آن را انجام دهید.
ممکن است مراحل راه اندازی یک رستوران دلهره آور و هزینه بر باشد ولی سعی نکنید این ترس و دلهره شما را از اهدافتان دور کند.


آخرین‌های مجله
راه اندازی فودتراک در ۱۰ قدم: شروع یک رستوران سیار موفق
راه اندازی فودتراک در ۱۰ قدم: شروع یک رستوران سیار موفق

اگر بودجه شما کم است، اجاره کردن یک ماشین سیار رستورانی بهترین گزینه ممکن است. رقم مد نظر برای اجاره فودتراک آنقدرها بالا نیست، و اگر با انرژی دست به کار شوید و بعد از گرفتن یک فودتراک مجهز دست فعال باشید خیالتان از بابت هزینه اولیه برای کسب وکارتان باید کاملا راحت باشد.

14 قانون طلایی در طراحی کافی شاپ
14 قانون طلایی در طراحی کافی شاپ

با یک چیدمان خوب و ارائه یک منوی ساده و قابل فهم می توانید فضای عالی و اتفاقات خوب رقم بزنید. همیشه به خاطر داشته باشید که هدف خدمت و رضایت مشتری مخصوصا در اوج شلوغی است. اگر سالهاست که در این شغل فعالیت می کنید و نیاز به طراحی جدید دارید از نگاه مشتری نیازهای لازم را با هزینه کمتر برطرف کنید مثلا آیا باریستاها به درستی کار می کنند یا اینکه مشتریان به راحتی به میز و صندلی دسترسی دارند. با یک طراحی خوب و مناسب در اوج و شلوغی کار استرس و فشار کار از دوش باریستاها کم می شود.

 

۶ اصل مهم در طراحی اصولی آشپزخانه صنعتی
۶ اصل مهم در طراحی اصولی آشپزخانه صنعتی

گر بخواهید طراحی آشپزخانه شما تهویه اصولی داشته باشد لازم است تا کابیت ها و تاپینگ های نگهداری دقیقا در جای درست خود قرار گیریند. این چیدمان در آشپزخانه های صنعتی نتیجه سالها تحقیق است. به بیان دیگر چیدمان آشپزخانه شما باید مهندسی شود و این پروسه نیازمند تحقیق کامل است.

جزییات طراحی ارگونومیک آشپزخانه صنعتی در زیر آورده شده است تا از الگوی کاری نامناسب در آشپزخانه های صنعتی جلوگیری شود. 

سه فودکورت خاص در تهران
سه فودکورت خاص در تهران

اگر بخواهید در تهران اوقات خوشی را بگذارنید حتما تمایل دارید اول از همه همه چیز را امتحان کنید بعد انتخاب های خود را اولویت بندی کنید. هر چه امکانات فضا متنوع تر باشد برگزار کردن دورهمی‌های مختلف در آن محبوب تر خواهد شد. طراحی فودکورت خاص در فضایی با متراژ بالا برای شما این امکان را فراهم می‌کند.

مشاهده همه