preloading
چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟

چنانچه علاقمند به افتتاح کافی شاپ می باشید مقاله زیر می تواند کمک و راهنمای مفیدی برای انجام این کار باشد.

چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟

تهیه یک برنامه کاری
دقیقا مانند سایر مشاغل، قبل از شروع کار یک برنامه کاری تهیه کنید. برنامه ریزی به شما کمک می کند؛ احتمالات کار را در نظر بگیرید و درباره رقبا اطلاعات کسب کنید و مشتریان را بشناسید. برای شروع این کار نیازی نیست که یک برنامه کاری طولانی مدت بچینید.


یک لوکیشن مناسب برای این کار پیدا کنید
بعد از اینکه برنامه کاری را نوشتید مرحله بعد پیدا کردن یک جای مناسب برای راه اندازی کافی شاپ می باشد. برای جستجوی مکان بهتر است به مرکز شهر و ساختمانهای مرکزی و جایی که مردم در حال رفت و آمد هستند بروید انتخاب مکان مناسب، شانس شما را در موفقیتتان افزایش می دهد.


طراحی داخلی انجام دهید
کافی شاپ جایی است که مردم برای گذران وقت با دوستانشان به آنجا می روند تا با خوردن یک فنجان قهوه یا یک نوشیدنی لذت ببرند. بنابراین بهتر است طراحی داخلی جذابی به کار رود بنابراین ارائه یک برنامه ریزی کامل ضرورت دارد.
یک کافی شاپ باید به اندازه کافی فضا برای مشتریان و کارکنان خود داشته باشد.


هزینه های شخصی را فراموش نکنید
به غیر از هزینه های استارتاپ، هزینه های خودتان را نیز در نظر بگیرید چرا که همه وقتتان را صرف این کار می کنید و کار دیگری انجام نمی دهید .
بنابراین قبل از شروع هر کاری هزینه های مالی را در نظر داشته باشید. حداقل به مدت شش ماه مقداری پول پس انداز کنید و اگر لازم شد نیمه وقت مشغول کار شوید.

بازاریابی برای این کار
برای بازاریابی و تبلیغات کارتان نباید تا روز افتتاح منتظر بمانید و میتوانید از قبل تبلیغات را شروع کنید.
روشهای زیر به شما کمک می کند:
قهوه رایگان را به شغل های اطراف کافی شاپ پیشنهاد دهید.
از تبلیغ در رسانه های اجتماعی برای این کار بهره ببرید.
در رخدادهای محلی شرکت کنید و نمونه قهوه ها را پیشنهاد دهید.


نتیجه گیری
بعد از برنامه ریزی و پیدا کردن مکان و بازاریابی کارتان را با ذهنیت مثبت شروع کنید و اگر رویدادی در آن منطقه در حال برگزاریست همان روز را برای افتتاحیه انتخاب نمایید. طوری کار کنید که گویا درمنزل خودتان کار می کنید. بر روی حوادث ناخواسته وقت تلف نکنید. زمانیکه خواستید لوازم تامین را فراهم کنید به چند فروشنده مختلف مراجعه کنید. می توانید از طریق اینترنت قیمت موارد مشابه را مقایسه کنید.


آخرین‌های مجله
راه اندازی فودتراک در ۱۰ قدم: شروع یک رستوران سیار موفق
راه اندازی فودتراک در ۱۰ قدم: شروع یک رستوران سیار موفق

اگر بودجه شما کم است، اجاره کردن یک ماشین سیار رستورانی بهترین گزینه ممکن است. رقم مد نظر برای اجاره فودتراک آنقدرها بالا نیست، و اگر با انرژی دست به کار شوید و بعد از گرفتن یک فودتراک مجهز دست فعال باشید خیالتان از بابت هزینه اولیه برای کسب وکارتان باید کاملا راحت باشد.

14 قانون طلایی در طراحی کافی شاپ
14 قانون طلایی در طراحی کافی شاپ

با یک چیدمان خوب و ارائه یک منوی ساده و قابل فهم می توانید فضای عالی و اتفاقات خوب رقم بزنید. همیشه به خاطر داشته باشید که هدف خدمت و رضایت مشتری مخصوصا در اوج شلوغی است. اگر سالهاست که در این شغل فعالیت می کنید و نیاز به طراحی جدید دارید از نگاه مشتری نیازهای لازم را با هزینه کمتر برطرف کنید مثلا آیا باریستاها به درستی کار می کنند یا اینکه مشتریان به راحتی به میز و صندلی دسترسی دارند. با یک طراحی خوب و مناسب در اوج و شلوغی کار استرس و فشار کار از دوش باریستاها کم می شود.

 

۶ اصل مهم در طراحی اصولی آشپزخانه صنعتی
۶ اصل مهم در طراحی اصولی آشپزخانه صنعتی

گر بخواهید طراحی آشپزخانه شما تهویه اصولی داشته باشد لازم است تا کابیت ها و تاپینگ های نگهداری دقیقا در جای درست خود قرار گیریند. این چیدمان در آشپزخانه های صنعتی نتیجه سالها تحقیق است. به بیان دیگر چیدمان آشپزخانه شما باید مهندسی شود و این پروسه نیازمند تحقیق کامل است.

جزییات طراحی ارگونومیک آشپزخانه صنعتی در زیر آورده شده است تا از الگوی کاری نامناسب در آشپزخانه های صنعتی جلوگیری شود. 

سه فودکورت خاص در تهران
سه فودکورت خاص در تهران

اگر بخواهید در تهران اوقات خوشی را بگذارنید حتما تمایل دارید اول از همه همه چیز را امتحان کنید بعد انتخاب های خود را اولویت بندی کنید. هر چه امکانات فضا متنوع تر باشد برگزار کردن دورهمی‌های مختلف در آن محبوب تر خواهد شد. طراحی فودکورت خاص در فضایی با متراژ بالا برای شما این امکان را فراهم می‌کند.

مشاهده همه