preloading
اهمیت مشاوره در راه اندازی اصولی یک رستوران

مشاوره به معنای دریافت کمک حرفه ای و کسب اطلاعات لازم از افرادی است که صاحب تخصص و دانش در زمینه ای خاص هستند. دریافت اطلاعات و کسب مشاوره در همه زمینه ها می تواند کار ساز و راه گشا باشد. راه اندازی و شروع یک کسب و کار خصوصاً در صنعت غذا و نوشیدنی یک رویای وسوسه انگیز و جالب است؛ چرا که در صورت موفقیت یک کسب و کار پرسود و پر درآمد در اختیار خواهید داشت.

اهمیت مشاوره در راه اندازی اصولی یک رستوران

 اما داشتن این رویا به تنهایی تضمینی برای موفقیت نیست، راه اندازی اصولی یک رستوران و یا یک کافه جداً سخت و طاقت فرسا است. یک اشتباه کوچک در شروع کسب و کار می تواند شما و سرمایه تان را تا مرز نابودی بکشاند و زحمات شما را به راحتی هدر دهد. استفاده از خدمات مشاوره ای باعث می شود بهره وری و موفقیت و کسب و کار شما افزایش یابد. خدماتی نظیر خلق ایده های نو و کارآمد در صنعت رستوران که جز با شناخت کامل این صنعت، استانداردها، بایدها و نبایدها الزامات و خطوط قرمز اجرایی و... میسر نخواهد بود تا با کمک آن بتوان با سهولت بیشتری در راه موفقیت گام برداشت و با اطمینان خاطر بیشتری سرمایه گذاری خود را در این صنعت انجام داد. اما خلق و یا انتخاب ایده های کارآمد تنها یک گام از راه اندازی یک واحد F&B است.

به طور کلی اقدامات اولیه برای راه اندازی (به طور مثال یک رستوران) شامل مکان یابی، انتخاب کانسپت و تعریف فضای حاکم بر رستوران است که هر سه پیوستگی اجرایی دارند و با کنار هم قراردادن این سه پارامتر می توان ایده های اولیه خلق یک واحد رستورانی موفق را پروراند، انتخاب مکان مناسب برای اجرای کانسپت منتخب و همچنین ایجاد فضایی مناسب با موقعیت مکانی و کانسپت  اجرایی زنجیره ای به هم پیوسته است که جز با تحلیل درست این زنجیره تکامل نمی یابد. گویی که هر کدام تکه هایی از یک پازل می باشد. وظیفه یک مشاور کارآمد کنار هم قراردادن درست تکه های این پازل می باشد. بعد از انتخاب کانسپت و فضا بر حسب موقعیت مکانی و شرایط اجرایی نوبت به توسعه آن کانسپت می رسد، جایی که می توان از استاندارد های تعریف شده در این صنعت با چاشنی ترندهای موفق امروز بهره جست؛ چرا که ترندها از آنجا که گواه خوبی بر شناخت ذائقه روز هستند و اطلاعات مفیدی را در اختیار سرمایه گذاران رستورانی قرار می دهند می توانند در موفقیت کسب و کارتان مؤثر واقع شوند اما نباید فراموش کرد که اجرای هر ایده و ترندی به هر نحو، صرف نظر از استاندارد سازی آن لزوماً تأثیر مثبت بر فروش رستوران شما نخواهد گذاشت و اگر بدون شناخت و در نظر گرفتن دیگر پارامترهای تأثیر گذار بر موفقیت اجرا گردند چه بسا تأثیر معکوس بر روند کسب کار شما خواهند گذاشت.

commercial kitchen

پس از شکل گیری یک ایده مناسب بر مبنای تحلیل موقعیت و امکان سنجی و سپس توسعه آن کانسپت می توان گفت که هسته اجرایی راه اندازی کسب و کارتان شکل گرفته است . اما این هم پایان ماجرا نیست . لزوم یک برنامه ریزی مناسب ، دقیق و استراتژیک جهت انتخاب صحیح بازار هدف پیمودن مسیر به سمت آن از مهمترین بخش های یک مشاوره صحیح در راه اندازی رستورانتان می باشد. چرا که تمامی پارامترهای شمرده شده که پیش نیازهای اصلی اجرایی بودند جز با شناخت دقیق بازار هدف ارائه درست تحلیل نوع مشتریان انتخاب شده برای این بازار و برنامه ریزی برای هدف گیری صحیح آن بازار به کار نخواهند آمد و تنها با رعایت این اصول و شناخت این مسائل است که از تهدیدهای پیش روی خود می توان ایجاد فرصت کرد تا گامی مؤثر در ابتدای ورود به این بازار جذاب و پر ماجرا گذاشت.

 

نویسنده: حمید محمدی


آخرین‌های مجله
انتخاب کفپوش برای آشپزخانه رستوران، نانوایی و اغذیه فروشی
انتخاب کفپوش برای آشپزخانه رستوران، نانوایی و اغذیه فروشی

بدلیل جلوگیری از خطرات احتمالی در آشپزخانه های صنعتی انتخاب کفپوش با متریال مناسب بسیار مهم می باشد. بنابراین باید از متریالی استفاده کنید که بادوام، ضد آب، ضد لک و همچنین تمیز کردن آن آسان باشد.
در صورتی که آشپزخانه در معرض دید مشتریان باشد، لازم است متریال و رنگ کفپوش آشپزخانه با دکوراسیون کلی رستوران هماهنگی داشته باشد. اما مهمتر از مسائل ظاهری، باید انتخاب کفپوش بر اساس استانداردها و دستورالعمل های بهداشتی و ساختمانی باشد.

چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟
چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟

چنانچه علاقمند به افتتاح کافی شاپ می باشید مقاله زیر می تواند کمک و راهنمای مفیدی برای انجام این کار باشد.

افتتاح یک رستوران چقدر هزینه بر می دارد؟
افتتاح یک رستوران چقدر هزینه بر می دارد؟

هرآنچه که لازم است بدانید؛
وقت آن رسیده که رویایتان درباره رستوران به حقیقت بپیوندد! ولی با چه مقدار هزینه؟ هزینه یک استارتاپ بستگی به لوکیشن، مساحت ،ساخت بنا یا اجاره بنا دارد. مهم نیست چگونه و از کجا شروع می کنید ولی در زیر به برخی از هزینه های این استارتاپ اشاره می کنیم:

تجهیزات لازم برای راه اندازی کافی شاپ
تجهیزات لازم برای راه اندازی کافی شاپ

دستگاه اسپرسو ساز
دستگاه آسیاب قهوه برای تهیه اسپرسو
ابزار لازم برای تهیه اسپرسو مانند پیچر، تمپر، شات، قاشق فوم و غیره
قهوه ساز
ابزار اندازه گیری
ناک باکس، شستشوی پیچر
روش های دم آوری دستی با فیلتر،کتری و غیره

مشاهده همه