preloading
انتخاب کفپوش برای آشپزخانه رستوران، نانوایی و اغذیه فروشی

بدلیل جلوگیری از خطرات احتمالی در آشپزخانه های صنعتی انتخاب کفپوش با متریال مناسب بسیار مهم می باشد. بنابراین باید از متریالی استفاده کنید که بادوام، ضد آب، ضد لک و همچنین تمیز کردن آن آسان باشد.
در صورتی که آشپزخانه در معرض دید مشتریان باشد، لازم است متریال و رنگ کفپوش آشپزخانه با دکوراسیون کلی رستوران هماهنگی داشته باشد. اما مهمتر از مسائل ظاهری، باید انتخاب کفپوش بر اساس استانداردها و دستورالعمل های بهداشتی و ساختمانی باشد.

انتخاب کفپوش برای آشپزخانه رستوران، نانوایی و اغذیه فروشی

 

انواع کفپوش:

کاشی
معمولی ترین نوع کفپوش برای رستوران ها کاشی و سرامیک می باشد، که بسیار با دوام و مقاوم می باشد و همچنین نظافت آن بسیار آسان است. کاشی ها جز کفپوش های گران قیمت محسوب می شوند.کاشی از جنس خاک رس است که در کوره های صنعتی با دمای بالا حرارت داده می شود. کاشی بدون لعاب به صورت چهار گوش به رنگ آجری، قهوه ای و خاکستری می باشد. این نوع کفپوش ها جزء کفپوش های زیبا محسوب نمی شوند ولی به عنوان کفپوشهای محکم و بادوام، مناسب هر نوع آشپزخانه ای می باشد.


وینیل صنعتی
وینیل از جنس مواد مرتجع و درواقع نازک است و به زیرسازی کف بستگی دارد که روی آن را پوشش می دهد. چنانچه بر روی سطح سخت نصب شود نظافت آن راحت است ولی مقاومت بالایی ندارد و ماندگاری متوسطی دارد. در بعضی موارد، می توانید یک لایه پد زیرساز برای راحتی کار زیر وینیل قرار دهید. با این وجود بازهم ممکن است کفپوش در معرض آسیب و ساییدگی قرار گیرد. بنابراین برای استفاده در آشپزخانه زیاد مناسب نمی باشد.
این نوع کفپوشها به صورت ورقه ای یا تایل موجود می باشند که راحت ترین نوع کف پوش برای نصب محسوب می شوند.


سنگ طبیعی
تایل سنگ طبیعی در برخی آشپزخانه های صنعتی رده بالا به کار می رود کفپوش سنگی مانند کاشی و سرامیک بسیار محکم و بادوام می باشد ولی بسیار گران قیمت و هزینه بردار است.
برای نصب سنگ به عنوان کفپوش باید دقت بالای داشته باشید. زیر ساخت باید سطح کاملا صافی داشته باشد تا شیب ایجاد نکند و همچنین از همه مهمتر در مقابل رطوبت دارای مقاومت بالایی باشد. سنگهای صیقلی برای کف آشپزخانه بسیار لغزنده و سر می باشد.


بتنی
استفاده از بتن به عنوان کفپوش آشپزخانه سبکی کلاسیک می باشد. بتن بسیار مقاوم و بادوام و دارای تنوع بافت و تاثیرات بصری می شود. بتن یک محصول دارای استحکام بسیار بالا و سطح صاف و یکپارچه است که به راحتی تحت تاثیرگرما و خراب شدن قرار نمی گیرد.یک کفپوش همه کاره که مناسب هرگونه سبک رستورانی می باشد.
بتن حالت متخلخل دارد و برای مقاومت در برابر لکه ها و تغییر رنگ بر اثر مواد غذایی و روغن باید بصورت دوره ای آب بندی شود. بتن نیز مانند کاشی های دیگر دارای کف سختی است، به همین دلیل بسیاری از آشپزخانه ها برای نرم کردن کفپوش بتنی از کف پوش و تشک لاستیکی یا کاشی استفاده می کنند.


اپوکسی
کف پوش اپوکسی از رزین اپوکسی، کلرانت یا رنگ افزا و مواد افزودنی برای بافت و مقاومت در برابر لغزیدن ساخته شده است. یکی از مواد افزودنی رایج تراشه های مرمر است. این تراشه های مایع به صورت سخت و محکم در می آید، کفپوش اپوکسی یکپارچه و بسیار بهداشتی است. معمولاً برای روکاری کفهای آشپزخانه قدیمی برای ایجاد یک سطح جدید و محکم استفاده می شود. اپوکسی حتی می تواند چند سانتی متر ازدیوارهای آشپزخانه بالاتر رود و یک سطح مقعر ایجاد و آب را به صورت یکپارچه از گوشه ها جاری کند تا نظافت راحت تر صورت بگیرد.

Commercial Kitchen Flooring

 


آخرین‌های مجله
راه اندازی فودتراک در ۱۰ قدم: شروع یک رستوران سیار موفق
راه اندازی فودتراک در ۱۰ قدم: شروع یک رستوران سیار موفق

اگر بودجه شما کم است، اجاره کردن یک ماشین سیار رستورانی بهترین گزینه ممکن است. رقم مد نظر برای اجاره فودتراک آنقدرها بالا نیست، و اگر با انرژی دست به کار شوید و بعد از گرفتن یک فودتراک مجهز دست فعال باشید خیالتان از بابت هزینه اولیه برای کسب وکارتان باید کاملا راحت باشد.

14 قانون طلایی در طراحی کافی شاپ
14 قانون طلایی در طراحی کافی شاپ

با یک چیدمان خوب و ارائه یک منوی ساده و قابل فهم می توانید فضای عالی و اتفاقات خوب رقم بزنید. همیشه به خاطر داشته باشید که هدف خدمت و رضایت مشتری مخصوصا در اوج شلوغی است. اگر سالهاست که در این شغل فعالیت می کنید و نیاز به طراحی جدید دارید از نگاه مشتری نیازهای لازم را با هزینه کمتر برطرف کنید مثلا آیا باریستاها به درستی کار می کنند یا اینکه مشتریان به راحتی به میز و صندلی دسترسی دارند. با یک طراحی خوب و مناسب در اوج و شلوغی کار استرس و فشار کار از دوش باریستاها کم می شود.

 

۶ اصل مهم در طراحی اصولی آشپزخانه صنعتی
۶ اصل مهم در طراحی اصولی آشپزخانه صنعتی

گر بخواهید طراحی آشپزخانه شما تهویه اصولی داشته باشد لازم است تا کابیت ها و تاپینگ های نگهداری دقیقا در جای درست خود قرار گیریند. این چیدمان در آشپزخانه های صنعتی نتیجه سالها تحقیق است. به بیان دیگر چیدمان آشپزخانه شما باید مهندسی شود و این پروسه نیازمند تحقیق کامل است.

جزییات طراحی ارگونومیک آشپزخانه صنعتی در زیر آورده شده است تا از الگوی کاری نامناسب در آشپزخانه های صنعتی جلوگیری شود. 

سه فودکورت خاص در تهران
سه فودکورت خاص در تهران

اگر بخواهید در تهران اوقات خوشی را بگذارنید حتما تمایل دارید اول از همه همه چیز را امتحان کنید بعد انتخاب های خود را اولویت بندی کنید. هر چه امکانات فضا متنوع تر باشد برگزار کردن دورهمی‌های مختلف در آن محبوب تر خواهد شد. طراحی فودکورت خاص در فضایی با متراژ بالا برای شما این امکان را فراهم می‌کند.

مشاهده همه