preloading
انواع مختلف سینک ها

سینک ها دارای دسته بندی و انواع مختلفی میباشند که به فراخور فضای قرارگیری می توانند در یکی از دسته های زیر جای گیرند: 

انواع مختلف سینک ها

Pot sink :برای شستن قابلمه ها و ماهیتابه ها در قسمت ظرفشورخانه.
sinkwarewashing  یا scullery sink
Three Compartment Sink : سه لگن جداگانه برای شستشو، آبکشی و ضد عفونی کردن در آشپزخانه اصلی در نظر گرفته میشوند.
Prep sink : به منظور شستن و پوست کندن سبزیجات در بخش های آماده سازی اولیه.
Utility Sink : برای نظافت و شستن تی ها در اتاق تیشورخانه.
Bar Sink : برای قسمت بار در کافی شاپ.
بطور کلی در هر ۴/۵ متر آماده سازی یک سینک جهت شستن دست ها باید در راستای آن خط قرار بگیرد، به ازای هر ۲۸ متر مربع سطح پخت یک سینک شست و شوی دست باید قرار داشته باشد.
برای هر ناحیه ی پخت و آماده سازی به صورت جداگانه یک سینک شست و شوی دست لازم است.
سینک ها برای دوام بیشتر و شستشوی راحت تر باید از جنس استیل ضد خش باشند. نظر به اینکه مدل ۳۰۴ به خاطر ترکیباتش (۸ درصد نیکل به اضافه ۱۶ درصد کروم) دوام بیشتر و خاصیت ضدزنگ زدگی کمتری نسبت به انواع دیگر استیل دارد، در ساخت انواع سینک مورد استفاده قرار میگیرد. در صورتی که لبه های سینک منحنی (coved corner) باشند راحت تر تمیز می شوند و همچنین اگر شیر سینک به روی دیوار نصب شود تمیز کردن قسمت های زیرین سینک بهتر انجام می گیرد.
چنانچه سینک شما یک سینک ظرفشویی باشد باید درین برد را به لیست نیازمندی های سینک اضافه نمایید و اگر درین برد بیشتر از ۹۰ سانتی متر باشد باید برای آن پایه هایی جداگانه در نظر گرفت.
در ادامه توضیحاتی درباره ی مشخصات سینک های متفاوت آورده شده است.
Pot sink : ارتفاع استاندارد سینک نباید از ۳۸ اینچ تجاوز کند وعمق سینک از جلوی سینک تا پشت آن باید ۲۸ اینچ در نظر گرفته شود.
Dish sink : در رستوران هایی که موارد منو محدود هستند از این سینک ها بیشتر استفاده می شود، که دارای سه لگن بوده و سایز هر لگن ۱۶ در ۲۰ اینچ می باشد و عمق لگن ها ۱۴ اینچ است. این گونه سینک ها باید دبل درین برد باشند یکی در انتهای سمت راست و دیگری در انتهای سمت چپ.
pot-dish sink ترکیبی: در رستوران های کوچک میتوانید از سینک سه لگنه با اندازه ی بزرگتر، هم برای شستن قابلمه، هم برای شستن ظروف استفاده کنید. اندازه هر لگن سینک معمولا ۲۰ در ۲۰ با عمق ۱۴ اینچ می باشد، اما چنانچه برای شستن ظروف عریض از سینک استفاده می کنید می توانید ابعاد لگن ها را ۲۴ در ۲۴ و یا ۲۴ در ۲۸ اینچ در نظر بگیرید.
Hand sink : این نوع میتواند پایه دار و یا دیواری باشد. سینک دیواری به دلیل عدم وجود پایه، آسان تر تمیز میشود. این نوع سینک معمولی ۲۰ اینچ طول، ۱۶ اینچ عرض و ۸ اینچ عمق دارد، سایز های کوچک تر هم قابل قبول است .
Bar sink : یک سینک ۴ قسمتی است با طولی معادل ۸ تا ۱۰ فیت و حداقل به ۲۴ اینچ درین برد در هر دو طرف سینک احتیاج است، این گونه سینک ها بین ۱۸-۲۴ اینچ عرض دارند و عمق هر لگن آن معادل ۱ فیت می باشد.
Prep sink : معمولا یک سینک دو لگنه است که یک سطل آشغال صنعتی زیر یکی از لگن ها نصب می شود. سایز آنها بستگی به میزان کاری دارد که در آشپزخانه انجام می شود.
Utility sink : یک سینک بزرگ عمیق مستطیلی در پشت آشپزخانه که معمولا به هم ریخته و کثیف است، دست کم اگر زیبا نباشد بسیار پر کاربرد است. اگر نوع دیواری آن را انتخاب کنید از فضای زیر آن برای نگهداری سطل زباله می توان استفاده کرد.


گرد آوری مهشید ذوالفقاری


آخرین‌های مجله
انتخاب کفپوش برای آشپزخانه رستوران، نانوایی و اغذیه فروشی
انتخاب کفپوش برای آشپزخانه رستوران، نانوایی و اغذیه فروشی

بدلیل جلوگیری از خطرات احتمالی در آشپزخانه های صنعتی انتخاب کفپوش با متریال مناسب بسیار مهم می باشد. بنابراین باید از متریالی استفاده کنید که بادوام، ضد آب، ضد لک و همچنین تمیز کردن آن آسان باشد.
در صورتی که آشپزخانه در معرض دید مشتریان باشد، لازم است متریال و رنگ کفپوش آشپزخانه با دکوراسیون کلی رستوران هماهنگی داشته باشد. اما مهمتر از مسائل ظاهری، باید انتخاب کفپوش بر اساس استانداردها و دستورالعمل های بهداشتی و ساختمانی باشد.

چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟
چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟

چنانچه علاقمند به افتتاح کافی شاپ می باشید مقاله زیر می تواند کمک و راهنمای مفیدی برای انجام این کار باشد.

افتتاح یک رستوران چقدر هزینه بر می دارد؟
افتتاح یک رستوران چقدر هزینه بر می دارد؟

هرآنچه که لازم است بدانید؛
وقت آن رسیده که رویایتان درباره رستوران به حقیقت بپیوندد! ولی با چه مقدار هزینه؟ هزینه یک استارتاپ بستگی به لوکیشن، مساحت ،ساخت بنا یا اجاره بنا دارد. مهم نیست چگونه و از کجا شروع می کنید ولی در زیر به برخی از هزینه های این استارتاپ اشاره می کنیم:

تجهیزات لازم برای راه اندازی کافی شاپ
تجهیزات لازم برای راه اندازی کافی شاپ

دستگاه اسپرسو ساز
دستگاه آسیاب قهوه برای تهیه اسپرسو
ابزار لازم برای تهیه اسپرسو مانند پیچر، تمپر، شات، قاشق فوم و غیره
قهوه ساز
ابزار اندازه گیری
ناک باکس، شستشوی پیچر
روش های دم آوری دستی با فیلتر،کتری و غیره

مشاهده همه