فست فود اینجا برگر

اینجا برگر یکی از بهترین و شاخص ترین برگر شاپ های تخصصی است که در محدوده کریمخان قرار دارد .

اگر با صنعت فناوری اطلاعات آشنایی داشته باشید ، مهندس ناصر علی سعادت و ندارایانه را میشناسید. مهندس سعادت مدیریت و سر آشپز اینجا بهترین برگرهای دست ساز را با رسپی خاص خودشان در کنار نان های تازه پخت روز ارائه می دهند. در اینجا، تجربه مهندس سعادت در کنار مجموعه حبتور قرار گرفته و به سیستم جدیدی در پخت برگرهای آبدار و متفاوت رسیده است.

در طراحی آشپزخانه ی اینجا ، از دستگاه رشنال ( فر پخت ترکیبی ) برای پخت نان ، پیش غذا ها و برگر استفاده می شود که کیفیت جدیدی از محصولات را به مخاطبان ارائه می‌دهد. مشاوره، طراحی و تجهیز مجموعه اینجا توسط شرکت Habtoor-Kitchentech انجام شده است

اطلاعــــــــــات پــــــــــــروژه
  • موقعیت مکانی
    تهران - خیابان حافظ
آخرین‌های مجله
تاریخچه پیتزا
تاریخچه پیتزا

در متن زیر به صورت مختصر به تاریخچه پیتزا و پیدایش اولیه آن می پردازیم.
اسم پیتزا یادآور کشور ایتالیا و شهرناپل است. این غذای پرطرف‌دار برای تبدیل شدن به یک غذای بین المللی  راه طولانی را پیموده  است.

تقسیم بندی هودهای صنعتی آشپزخانه
تقسیم بندی هودهای صنعتی آشپزخانه

هودهای دیواری به دیوار توسط پیچ  نصب می شود و هودهای مرکزی نیاز به گرفتن ساپورت و اتصالات با محاسبات  مهندسی از سقف دارد که استقرار درست هود موجب بالارفتن ایمنی و ذخیره انرژی و کاهش دمای آشپزخانه و همچنین مانع ورود روغن به کانالهای اگزاست و در نهایت راحتی  پرسنل در زمان کار در آشپزخانه خواهد شد.

ماشین ظرفشویی صنعتی
ماشین ظرفشویی صنعتی

مهمترین دلیل استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی میزان انرژی است زیرا با استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی به میزان زیادی در مصرف اب برق و نیروی کار صرفه جویی می گردد البته علاوه بر کاهش مصرف انرژی یکی دیگر از مسائل مهم بهداشت نظم و انضباط در محیط اشپزخانه صنعتی است  .

انواع استیک
انواع استیک

گوشت گاو یکی از غذاهای مورد علاقه بشر از زمان های خیلی دور است و همچنان یکی از پر مصرف ترین و پرطرفدارترین انواع گوشتها می باشد. اما برش های مختلف گوشت گاو بر چه اساسی ومنشا آن از کجا بوده است؟ یک  استیک خوب چه ویژگی هایی دارد؟ مطلب زیر توسط کارشناسی به نام اتو  Otto به انواع استیک و کیفیت و نحوه برش آن پرداخته است.

مشاهده همه