فود کورت رویال تراس

فودکورت رویال تراس واقع در مجتمع تجاری رویال سعادت آباد در پل مدیریت، یکی از پروژه های اجرایی شرکت حبتور اینترنشال می‌باشد.

فضای این فودکورت در محیطی قرار گرفت است که چشم انداز بسیار دلنشینی دارد، و کانسپت های در نظر گرفته شده برای این فودکورت خاص هستند.  

رستوران ها و کافه های فعال در فودکورت رویال تراس شامل کافی شاپ ویونا، رستوران ته چین بار، رستوران دونر گاردن، کافه بیکری فرانسوی، رستوارن غذاهای آسیایی بامبو اکسپرس، فست فود جاست برگر و مرغ سوخاری چیکسو است.

تجهیزات استیل بر اساس چیدمان GALLEY یا راهرویی در کانسپت فست  فود و ایتالیایی فودکورت رویال تراس طراحی و چیدمان شده است.

راه اندازی آشپزخانه صنعتی و تجهیز این کانسپت ها توسط تیم حبتور صورت گرفته است. بر این اساس برای هر کانسپت با توجه به نیاز خاص مجموعه لوازم و تجهیزات ویژه تامین و بر اساس نقشه طراحی شده تیم حبتور چیدمان شده است.

برای رستوران آسیایی بامبو اکسپرس واقع در بخش شرقی فودکورت رویال تراس، از اجاق های حرفه وگ Mareno  استفاده شده است. این اجاق پخت غذاهای خاص آسیایی را به بهترین وجه انجام می‌دهد.

 

فودکورت رویال تراس سعادت آباد

 

هودهای به کار گرفته شده در اجرای این پروژه طوری طراحی شده‌اند که هوای تازه را به داخل آشپزخانه ارسال می‌کنند و سیکل جریان هوا به صورتی است که بوی نامطبوع را در داخل فضای فودکورت رویال تراس به هیچ عنوان منتشر نمی‌کند. همین فاکتور سپری کردن زمان در این فضا را برای بازدید کنندگان دلپذیر می‌نماید.

تجیهزات اصلی به کار گرفته شده در کانسپت فست فود و کنتاکی فودکورت رویال تراس سعادت آباد دستگاه سرخ کن هنی پنی آمریکایی، گازهای با طراحی و ساخت اختصاصی کیچن تک، هودهای چند جداره تمام استیل ساخت کیچن تک، فر برقی و شوکیس و دیسپلی مرغ هنی پنی هستند.

طراحی نقشه های تاسیسات و جانمایی غرفه های فودکورت رویال تراس  توسط شرکت  Habtoor-kitchentech  انجام شده است.همچنین مشاوره، طراحی و تجهیز رستوران های بامبو، چیکسو، جاست برگر و کافی شاپ ویونا توسط تک آشپزخانه انجام شده است. طراح داخلی خانم روشنک تهرانی و طراح مجموعه آقای رضا دانشمیر می باشند. کارفرمایان مجموعه نیز برادران افشار و خانم کمالی که با تلاش فراوان این مجموعه بی نظیر را راه اندازی کردند.

اطلاعــــــــــات پــــــــــــروژه
  • موقعیت مکانی
    تهران - سعادت آباد
آخرین‌های مجله
انواع استیک
انواع استیک

گوشت گاو یکی از غذاهای مورد علاقه بشر از زمان های خیلی دور است و همچنان یکی از پر مصرف ترین و پرطرفدارترین انواع گوشتها می باشد. اما برش های مختلف گوشت گاو بر چه اساسی ومنشا آن از کجا بوده است؟ یک  استیک خوب چه ویژگی هایی دارد؟ مطلب زیر توسط کارشناسی به نام اتو  Otto به انواع استیک و کیفیت و نحوه برش آن پرداخته است.

اهمیت منو
اهمیت منو

انواع وطبقه بندی منو
مزایا و معایب انواع مختلف منو
اصول برنامه ریزی منو و عوامل مورد نظر
مراحل برنامه ریزی منو
روانشناسی منو
دقت و درستی منو

هوای تازه
هوای تازه

آنچه که میتواند به عنوان یک تجربه ناخوشایند به هنگام غذا خوردن در رستوران ها شکل گیرد؛ بوی بد و ماندگاری غذا در سالن اصلی است.

فر ترکیبی رشنال مدلIcombi pro
فر ترکیبی رشنال مدلIcombi pro

دارای استاندارد جدید
فر رشنال مدل  Icombi pro یک دستگاه جدید وکارآمد است، تمامی اطلاعات مانند رطوبت، سرعت هوا و دما را بطور خودکار تنظیم می کند و به خاطر می سپارد. باز ماندن طولانی مدت درب کابینه پخت و یا استیک ضخیم تر از حد معمول را هشدار می دهد.  فر رشنال  به طور خودکار تنظیمات را اجرا و نتیجه دلخواه را با راندمان بالا تحویل می دهد. در نهایت، این همان چیزی است که فر رشنال Icombi pro  برای آن طراحی شده است!!

مشاهده همه