تقسیم بندی فضا بر اساس ظرفیت رستوران

تقسیم بندی فضاهای آشپزخانه رستوران جهت دفتر مدیریت، اتاق شستشو و یا اتاق زباله به ابعاد و ظرفیت رستوران بستگی دارد

تقسیم بندی فضا بر اساس ظرفیت رستوران

این فضاها معمولا در قسمت بارانداز طراحی می شود و در صورت نبود فضای بارانداز، در سایر فضاهای آشپزخانه در نظر گرفته می شود. در تقسیم بندی فضاهای آشپزخانه اتاق مدیریت، اتاق زباله و اتاق شستشو سهم کمتری نسبت به دیگر فضاها را دارا می باشند. همچنین برای استراحت کارکنان رستوران، یک فضای کوچک در قسمت بارانداز باید در نظر گرفته شود. تقسیم بندی فضاهای نامبرده با ظرفیت رستوران به صورت زیر می باشد:

فضای تقریبی مورد نیاز (خالص)

تعداد صندلی ها

مساحت دفتر مدیریت (متر مربع)

مساحت اتاق شستشو(متر مربع)

مساحت اتاق زباله(متر مربع)

فست فود و یا کمتر از ۵۰

-

-

۷۵/۵

۱۰۰ - ۵۰

-

-

۷۵/۵

۱۷۵ - ۱۰۰

۴۳/۷

۴۳/۷

۴۳/۷

۲۵۰ - ۱۷۵

۲۹/۹

۴۳/۷

۴۳/۷

۵۰۰ -۲۵۰

۸۶/۱۴

۴۳/۷

۱۵/۱۱

بیشتر از ۵۰۰

۳۰/۲۲

۱۵/۱۱

۱۵/۱۱

جدول۱- فضاهای مورد نیاز در قسمت بارانداز آشپزخانه صنعتی بر اساس ظرفیت سالن رستوران می باشد.


آخرین‌های مجله

طراحی کاربردی آشپزخانه های صنعتی

طراحی کاربردی آشپزخانه های صنعتی

به هنگام راه اندازی یک رستوران و ورود به صنعت رستوران داری، افراد اغلب اهمیت طراحی و چیدمان را فراموش می‌کنند. در بدترین حالت، کارآفرینان تنها زمانی به فکر ایجاد تغییر و اصلاح چیدمان آشپزخانه می‌افتند که عملکرد دستگاه‌ها و تجهیزات مختل شده و بهره برداری مطلوب به خطر افتاده است.

کریمه لوپز بانوی تاثیرگذار صنعت غذا

کریمه لوپز بانوی تاثیرگذار صنعت غذا

کریمه لوپز بانوی تاثیر‌گذار صنعت غذا و سرآشپز رستوران معروف گوچی آستریا که با تلاش و پشت کار و اعتقاد به اصل برابری و با رویکردی آرام و آزاد، عنوان بهترین سرآشپز زن جهان را از آن خود کرده و اعتقاد دارد زنان باید با یکدیگر متحد شوند و همیشه از یکدیگر حمایت کنند. در حال حاضر، هیچ داستان موفقیتی جذاب‌تر از داستان بانوی سرآشپز مکزیکی کریمه لوپز نیست. اما در پس موفقیت خیره کننده او چه چیزی نهفته است و چه چیزی او را به یک فرد تاثیر گذار تبدیل می‌کند؟

 
بانوان تاثیرگذار صنعت غذا و نوشیدنی

بانوان تاثیرگذار صنعت غذا و نوشیدنی

هر روزه زنان بیشتری در صنایع F&B (غذا و نوشیدنی) در حال ایفای نقش‌های مدیریتی هستند. آن‌ها راه زنان خارق‌العاده‌ای را دنبال می‌کنند که در طول سال‌ها، مسیر کسب‌وکار را هموار کرده و به طور مداوم در حال اثبات این امر هستند که بازار رقابتی نیازمند یک نیروی محرکه می‌باشد.

 

تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی هتل ها کدام ها هستند؟

تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی هتل ها کدام ها هستند؟

با درک اطلاعات اساسی در مورد تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی هتل‌ها دانش جامعی در این باره کسب خواهید کرد. اطلاع از این موارد برای فراهم کردن کارکرد دقیق در این فضا و بالا نگه‌داشتن کیفیت در هتل‌های چند ستاره ضروری است.

هدف البته این است که آشپزخانه‌ای راه اندازی کنید که با نیازهای هتل کاملا منطبق باشد، همین‌طور بهترین تجربه ممکن را برای میهمانان هتل فراهم کند. در ادامه با تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه هتل‌های چند ستاره آشنا می‌شوید.

مشاهده همه