Habtoor

درباره ما

عبد العزیز حبتور
About us

تاریخچه

حبتور اینترنشنال در سال ۱۹۹۳ توسط شخص عبدالعزیزالحبتور (۲۰۱۸-۱۹۵۹) در دبی (امارات متحده عربی) با هدف طراحی و تجهیز فست فودهای زنجیره ای مک دونالد، کی اف سی، برگر کینگ، پیتزا هات و ….. تأسیس شد و موفق به اخذ بهترین نمایندگی تجهیزات صنعت فست فود مانند هنی پنی، لینکن، فرای مستر، تایلور، ویتامیکس و بسیاری دیگر از این گونه برندها گردید.

در سال ۲۰۰۰ میلادی و در شروع ورود صنعت فست فود به ایران، به دعوت رستوران های زنجیره ای بوف، ونوس برگر و بعدها استار برگر، سوپراستار و آپاچی، تیم خدمات پس از فروش و بازاریابی خود را در ایران مستقر نمود و تا سال ۲۰۱۴ با دعوت از ایرانیان سرمایه گذار و علاقمند به این صنعت، به دبی و آموزش آنان، موفق به اجرای صدها پروژه رستورانی، فود کورتی و هتلی و فست فود در سرتاسر ایران گردید.

0

حبتور در ایران

حبتور در سال ۲۰۱۴ جهت توسعه و استقرار تیم فروش و با همکاری نیروهای قدیمی و پرورش یافته، شرکت فنی مهندسی رسام تک آشپزخانه را با برند تجاری Kitchentech تأسیس نمود و این شرکت نیز موفق به اخذ نمایندگی های مستقیم برندهای اروپائی مانند وی ام ف، رشنال، اچرمن از آلمان، کوپونه، مارنو، سیرمن، فایرکس، آی جی اف از ایتالیا، سمیک و کورکو از اسپانیا، امپرو و آکه، بیگله و کپ از ترکیه گردید و همچنین موفق به اجرای صدها پروژه طراحی و مهندسی و تجهیز تا هم اکنون گردیده است.

شرکت رسام تک آشپزخانه در سال ۲۰۱۸ همزمان با تأسیس برند Kitline که اولین فروشگاه آنلاین تجهیزات صنعت خوراک و نوشیدنی در ایران بود، در سوگ مؤسس خود آقای عبدالعزیز حبتور نشست؛ شخصی که بانی واقعی اتوماسیون در صنعت آشپزخانه های صنعتی و مهندسی و طراحی این صنعت در ایران بود. هم اکنون این شرکت با دارا بودن بیش از صد جوان خلاق و با انگیزه و تجربه بیش از هزار پروژه در سه سطح فروش، مشاوره و طراحی مهندسی و خدمات پس از فروش، از موفق ترین شرکت ها در کنار دیگر فعالان این صنعت می باشد.

work process

از صفر تا صد پروژه در کنارتان هستیم

بازدید از پروژه

01 بازدید از پروژه

ابتدایی‌ترین گام جهت نیل به یک تجارت موفق در صنعت غذایی، وابسته به بازدید از موقعیت مکانی و جغرافیایی پروژه است...

بازدید از پروژه

02امکان سنجی بازار

مطالعات امکان سنجی یک تحلیل از قابلیت‌های یک ایده است که ما را راهنمایی می‌کند که آیا امکان پیشبرد ایده مطرح شده می‌باشد یا خیر؟...

بازدید از پروژه

03 توسعه کانسپت

مفهوم توسعه کانسپت در رستوران به معنی یک برنامه ریزی کلی در مورد چگونگی پاسخگویی به نیازها و انتظارات بازار و ویژگی‌های رقابتی خود است که...

بازدید از پروژه

04 طراحی آشپزخانه

کلید موفقیت یک واحد غذایی در گرو طراحی آشپزخانه آن است؛ فضای کاری با دسترسی آسان به تمامی امکانات، گردش مناسب مواد غذایی و ...

بازدید از پروژه

05 نقشه های الکترومکانیکال

آشپزخانه های صنعتی دارای تنوع بالایی از تجهیزات خاص با حرارت بالا، تولید چربی زیاد، رطوبت و .... می‌باشند، که در فضایی فشرده در کنار هم قرار می‌گیرند...

بازدید از پروژه

06 محاسبات میزان مصارف

هریک از دستگاه‌های آشپزخانه صنعتی دارای الگوریتم مصرفی منحصر به فردی هستند...

بازدید از پروژه

07 تهیه تجهیزات

رسالت شرکت حبتور ارائه کامل خدمات به مشتریان است. در این حیث ارائه لیستی از تجهیزات مورد نیاز پروژه از بهترین و به روزترین برندها...

بازدید از پروژه

08 نظارت بر اجرا

به منظور اجرای دقیق نقشه‌ها، بازدیدهای دوره‌ای و کنترل اجرا بسیار مفید و کارآمد خواهد بود...

بازدید از پروژه

09 خدمات پس از فروش

سرویس‌دهی و پشتیبانی مناسب از دستگاه‌ها و خدمات ارائه شده امریست که دغدغه همیشگی مشتریان بوده، در این راستا ارائه خدمات پس از فروش...

در ساختمان اصلی کیچن تک امور اداری و دفتری سازمان جهت میگیرند. این ساختمان مشتمل بر واحد مهندسی فروش میباشد که جلسات اولیه و مونیتور پروژه تا انتها در این قسمت انجام میشود. پس از نهایی شدن طرح پروژه لیست تجهیزات و ارائه فاکتور و پیگیری امور مالی مراحل بعدی پروژه میباشدکه قسمت های دفتری، مالی و خدمات نصب شرکت مستقر در ساختمان اصلی عهده دار آن هستند.

پیشرفت پروژه پس از راه اندازی تجهیزات وارد مرحله ای میگردد که تامین اقلام مصرفی در مقیاس کوچک را شامل میشود. کیت لاین ادامه مسیر از زمان راه اندازی رستوران تا رسیدن به اهداف رستوران را تسهیل میکند. در حقیقت کیت لاین فرزند نوپای کیچن تک است که در طی سالیان متمادی از دل آن متولد گردیده است.

مسلما انبار کالاهای نو که در منطقه شریف آباد قرار دارد قسمت مهمی از اعتبار شرکت میباشد که این امکان را فراهم میکند تا در حداقل زمان دستگاه های با کیفیت خارجی در محل پروژه حاضر باشند. دستگاه هایی که نیازهای اصلی پروژه میباشند و در اکثر فست فودها و برندهای معتبر جهانی طی سالیان متمادی امتحان خود را پس داده اند و کیفیتی مثال زدنی را ارائه کرده اند.

قسمتی از دستگاه هایی که در پروژه ها استفاده میشوند دستگاه هایی هستند که نیازمند نظافت، سرویس و آماده سازی مجدد هستند. در حقیقت این دستگاه ها به دلیل استفاده در پروژه های دیگر در زمان های گذشته نیازمند این خدمات هستند. سوله ای در شنزار برای پاسخگویی به این نیاز تجهیز گردیده است و در حال ارائه خدمات گسترده است.

قسمت مهمی از آشپزخانه های صنعتی شامل تجهیزات استیل میباشد. تجهیزاتی که به صورت اختصاصی برای هر پروژه، ابعاد خاص آن ساخته میشود. کارگاهی در شهرساری با استفاده از بهترین تجهیزات روز در حال تولید این نوع از محصولات با بالاترین کیفیت های روز میباشد.

ساختمان اصلی

در ساختمان اصلی کیچن تک امور اداری و دفتری سازمان جهت می‌گیرند. این ساختمان مشتمل بر واحد مهندسی فروش می‌باشد که جلسات اولیه و مونیتور پروژه تا انتها در این قسمت انجام می‌شود. پس از نهایی شدن طرح پروژه لیست تجهیزات و ارائه فاکتور و پیگیری امور مالی مراحل بعدی پروژه می‌باشدکه قسمت‌های دفتری، مالی و خدمات نصب شرکت مستقر در ساختمان اصلی عهده دار آن هستند.

پشتیبانی و تامین کیت لاین

پیشرفت پروژه پس از راه‌اندازی تجهیزات وارد مرحله ای میگردد که تامین اقلام مصرفی در مقیاس کوچک را شامل میشود. کیت لاین ادامه مسیر از زمان راه اندازی رستوران تا رسیدن به اهداف رستوران را تسهیل می‌کند. در حقیقت کیت لاین فرزند نوپای کیچن تک است که در طی سالیان متمادی از دل آن متولد گردیده است.

انبار کیت لاین

مسلما انبار کالاهای نو که در منطقه شریف آباد قرار دارد قسمت مهمی از اعتبار شرکت می‌باشد که این امکان را فراهم می‌کند تا در حداقل زمان دستگاه‌های با کیفیت خارجی در محل پروژه حاضر باشند. دستگاه‌هایی که نیازهای اصلی پروژه می‌باشند و در اکثر فست فودها و برندهای معتبر جهانی طی سالیان متمادی امتحان خود را پس داده اند و کیفیتی مثال زدنی را ارائه کرده‌اند.

ساختمان سرویس و فنی

قسمتی از دستگاه‌هایی که در پروژه‌ها استفاده می‌شوند دستگاه‌هایی هستند که نیازمند نظافت، سرویس و آماده سازی مجدد هستند. در حقیقت این دستگاه‌ها به دلیل استفاده در پروژه‌های دیگر در زمان‌های گذشته نیازمند این خدمات هستند. سوله‌ای در شنزار برای پاسخگویی به این نیاز تجهیز گردیده است و در حال ارائه خدمات گسترده است.

کارخانه کیچن تک

قسمت مهمی از آشپزخانه‌های صنعتی شامل تجهیزات استیل می‌باشد. تجهیزاتی که به صورت اختصاصی برای هر پروژه، ابعاد خاص آن ساخته می‌شود. کارگاهی در شهرساری با استفاده از بهترین تجهیزات روز در حال تولید این نوع از محصولات با بالاترین کیفیت‌های روز می‌باشد.

Our costumers

برندهایی که به ما اعتماد کرده‌اند

Goals

اهداف حبتور

ما این جا هستیم تا به مشتریان‌ مان به بهترین شکل یاری دهیم. ما با استراتژی‌ زندگی می‌کنیم و با تمام هیجان کارمان را در اولویت قرار می‌دهیم؛ تا با خلق فناوری ساده و در عین حال بسیار ظریف و برازنده مشتریان‌ خود را راضی نگه داریم و به صورت تمام وقت بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه دهیم. هر روز، تمام نیروی خود را در تمام گروه‌ها جمع می‌کنیم تا موانع را از سر راه برداریم، بازارهایی پویا بسازیم، و آن‌قدر به غیر ممکن‌ها زل بزنیم تا خود غیر ممکن‌ها به ما چشمک بزنند.

با قدرت دادن به مخاطبانمان برای راه‌اندازی آسان کسب و کار، رشد با اعتماد به نفس، و به کار اندازی موفق سرمایه‌های شخصی، اقتصاد کشور را از اساس، به سمت کسب و کار‌های کوچک سوق خواهیم داد.

آشپزخانه صنعتی
Play Video

Goals

ماموریت ها

تبدیل شدن به مقصد محبوب تمام متخصصین حرفه غذا برای کشف و انتخاب کالا و خدمات ارزشمند و منحصر به فرد.

توانمند سازی مخاطبان صنعت غذایی کشور با ارائه راه‌حل‌هایی پر از بینش برای هدایت کسب و کار‌ها به سمت موفقیت

شکل دهی به آینده صنعت غذا و نوشیدنی در راستای ایجاد رستوران های ارگونومیک بهینه سازی شده، ایمن و با استانداردهای روز دنیا.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی
Certificates

گواهینامه ها

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress