لزوم طراحی آشپزخانه‌های صنعتی

در جهان امروزی تصمیم گیری بمنظور ابتدایی ترین و ساده ترین کارها نیازمند برنامه ریزی و مستلزم تفکر و پیش طراحی میباشد، آغاز یک کسب و کار جدید در صنعت غذا نیز از این ماجرا مستثنی نیست. در این راستا آنچه که ما را بر آن داشت تا به فکر طراحی در این حوزه باشیم، کاهش هزینه های مخاطبان جهت شروع این تجارت بود. طراحی یک آشپزخانه صنعتی می تواند شامل مباحثی همچون مدیریت زمان، کاهش تعداد نیروی انسانی، بهره وری کامل از فضا و دستگاه های موجود، کاهش هزینه های پروژه و تسهیل در کارکرد پرسنل بوسیله تفکیک مناسب فضا باشد؛ در نتیجه فرآیند طراحی در شکل گیری یک پروژه باید از مرحله تفکیک فضا تا جانمایی تجهیزات و بهینه سازی روند حرکتی پرسنل براساس اصول و استانداردها را در برگیرد.

توسعه کانسپت
توسعه کانسپت‬

صنعت غذا و نوشیدنی یکی از صنایع پر بازده در دنیای مدرن امروزی است که با سرعت بسیار زیادی در حال گسترش میباشد، نکته حائز اهمیت اینجاست که این صنعت پر سود دارای بالاترین آمار شکست در کسب و کار نیز میباشد؛ عمده دلیل این شکست  عدم شناخت صحیح  از کانسپت و اجرا و به موازات آن عدم استفاده از تجهیزات مناسب با آن میباشد. پس از تعیین کانسپت که طی جلسات مشاوره ای و با حضور کارفرما و مهندسان طراح ما صورت میپذیرد؛ فرآیند توسعه کانسپت مطرح شده و ایده ی اولیه پس از پرورش و ویرایش، اصلاح شده و به مرحله ظهور میرسد. تیم طراح ما در پیشبرد این مراحل از گام های ابتدایی تا انتهایی همواره با شماست.

تفکیک فضا و چیدمان دستگاه‬

طراحی یک واحد غذایی عملی مهندسی است که در آن با ترسیم دیاگرام های فضایی و ارتباطات کارکردی آنها، انتخاب صحیح دستگاه ها و چیدمان مناسب، با هدف رسیدن به بهترین کارآیی صورت میپذیرد. در این راستا تفکیک فضاهایی چون: انبارها، سردخانه ها، آماده سازی، پخت، شست و شو و فضاهای حرکتی کارکنان و سایر فضاهای از این قبیل دارای اهمیت به سزایی است.

تفکیک فضا و چیدمان دستگاه
نقشه های تاسیساتی
نقشه های تاسیساتی‬

تجهيزات آشپزخانه هاي صنعتي داراي مشخصات فني منحصر به فردي ميباشد كه ميبايست پلان هاي تاسيساتي مطابق با هريك طراحي و اجرا شوند. لازم به ذكر است كه هر پروژه ميتواند داراي محدوديت هاي زيرساختي بوده كه چالش هاي خاصي را نيز همواره به دنبال خواهد داشت. در اين راستا آنچه كه توسط تيم مهندسي شركت ما ارائه ميشود عبارتند از: نقشه هاي جانمايي آب، برق، گاز، هود (محاسبه حجم هواي اگزاست و هواي تازه) و همچنين محاسبات حجم مخزن چربي گير.

میزان مصارف دستگاه‬

بحث انرژی از مهمترین مباحث مطرح شده در طراحی آشپزخانه میباشد. در حقیقت در بلند مدت مدیریت میزان انرژی مصرفی پروژه ها منجر به کاهش هزینه ها و افزایش سود پروژه میگردد. همچنین اطلاع از میزان مصارف، عامل تعیین کننده در انتخاب کنترل گاز، برق و سایر مواردی خواهد بود که نیازمند تصمیم گیری در ابتدای پروژه هستند. یکی از مهمترین گام ها که توسط تیم متخصص طراحی ما انجام میگردد؛ محاسبه و پیش بینی مصارف برق و گاز دستگاه های مورد استفاده در پروژه هاست که در قالب جداولی مدون به کارفرما ارائه میگردد.

میزان مصارف دستگاه
طراحی سه بعدی
طراحی سه بعدی‬

نرم افزارهای سه بعدی این امکان را فراهم میکنند؛ تا تصویری دقیق از آنچه در نهایت پس از اتمام چیدمان با آن مواجه میشویم را مشاهده کنیم و ضمن لحاظ کردن تمام جوانب کار از خطاهای احتمالی جلوگیری به عمل آوریم.

برآورد هزینه‬

پس از طی مراحل متعدد در روند طراحی، آگاهی از هزینه اجرای یک آشپزخانه صنعتی و امکان مرحله بندی اجرای این فرآیند از ارزشمندترین مراحل خواهد بود. مبنای این مرحله، اطلاعات استخراج شده از جلسات پیشین و نقشه های طراحی شده خواهد بود. در حقیقت برآورد هزینه یک پروژه با علم بر میزان بودجه اختصاص یافته به این مرحله قابلیت همسویی و هماهنگی هایی را ایجاد خواهد کرد که در نهایت اجرای اقتصادی با بالاترین نتیجه را در بر خواهد داشت.

برآورد هزینه
شماره تماس برای دریافــــت مشاوره

آخرین‌های مجله
فیوژن فود
فیوژن فود

شاید تا به حال اصطلاح " آشپزی تلفیقی" یا "فود فیوژن" را در صنعت رستوران داری یا از زبان متخصصان آشپزی شنیده باشید.
اما در واقعیت غذای فیوژن چه هست؟
بیایید به ریشه‌ی آشپزی تلفیقی، وضعیت جنبش کنونی آن و آنچه برای این ترند در سال‌های آینده پیش بینی می‌کنیم، نگاهی بیاندازیم.

در اصل، این اصطلاح به این معناست که مواد غذایی اولیه را از فرهنگ‌ها و نقاط مختلف جهان جمع آوری کرده و با استفاده از آنها دستورالعمل‌ها را با یکدیگر ادغام کنید. این تکنیک برای ساختن طعم‌های جدید و ارائه غذاهای خاص به مشتریان است که جای دیگری نمیتوانند مشابه آن را پیدا کنند. غذای تلفیقی تاریخچه‌ی پیچیده ای دارد که منشا آن را به راحتی نمی‌توان مشخص کرد.

قرص رشنال
قرص رشنال

قرص رشنال


کاربرد قرص رشنال در فر کامبی،
زمانی که از دستگاه فر رشنال برای پخت غذاهایی از جمله مرغ سوخاری ، برگر هات داگ ، تخم مرغ ، استیک، کنتاکی ، سوپ ، کباب ، نان ، برنج ، میگو ، ماهی ، کیک ، سبزیجات ،سیب زمینی تنوری ، کروسان و غذاهای متنوع دیگر استفاده می کنید،باید بدانید این دستگاه مانند دیگر تجهیزات نیاز به شستشو و نگهداری مناسب خواهد داشت.
شرکت رشنال علاوه بر تولید دستگاهی با این کارایی بالا، لوازم جانبی کاملی برای فرکامبی رشنال تولید و عرضه و در زمینه شستشو و نگهداری دستگاه فر کامبی رشنال ، قرص های متفاوت با کارایی متنوع ارائه کرده است.

محفظه‌های نگهدارنده غذا، انقلابی در شیوه‌های تحویل غذا
محفظه‌های نگهدارنده غذا، انقلابی در شیوه‌های تحویل غذا

محفظه های غذا به عنوان یک گزینه تحویل غذا به طور فزاینده ای محبوب شده اند. در این مقاله به چگونگی عملکرد آن‌ها خواهیم پرداخت. به طور کلی میتوان گفت، مشتری‍ان غذا را از رستوران های مورد علاقه خود سفارش می دهند و می‌توانند آن را از یک محفظه نگهدارنده تحویل بگیرند.

استراتژی های حفظ مشتری در صنعت رستوران
استراتژی های حفظ مشتری در صنعت رستوران

به دست آوردن مشتریان جدید بسیار خوب است، اما چیزی که رستوران را سرپا نگه می دارد افرادی هستند که به طور مکرر به رستوران شما می آیند. این مشتریان دائمی، علاوه بر اینکه چهره های آشنا هستند، مشتریان برتر و وفادار شما نیز به حساب می آیند. بیشتر اوقات، آنها پول بیشتری نسبت به سایر مهمانان رستوران خرج می کنند و از تجربیاتشان در رابطه با رستوران مورد علاقه خود به دیگران می گویند. بر اساس یک مطالعه که توسط Bain & Company انجام شد، با حفظ مشتری تنها به میزان 5٪، سود حاصل بین 25٪ تا 95٪ افزایش می یابد.

بنابراین، اگر استراتژی کسب و کار شما صرفاً بر جذب مشتریان جدید متمرکز است ممکن است فرصت ارزشمندی را از دست دهید. ما در اینجا چهار استراتژی ثابت برای حفظ مشتری ارائه می کنیم که باعث می شود مردم در مورد رستوران شما صحبت کنند و به رستوران شما بازگردند. پس با ما همراه شوید!

مشاهده همه