لزوم طراحی آشپزخانه‌های صنعتی

در جهان امروزی تصمیم گیری بمنظور ابتدایی ترین و ساده ترین کارها نیازمند برنامه ریزی و مستلزم تفکر و پیش طراحی میباشد، آغاز یک کسب و کار جدید در صنعت غذا نیز از این ماجرا مستثنی نیست. در این راستا آنچه که ما را بر آن داشت تا به فکر طراحی در این حوزه باشیم، کاهش هزینه های مخاطبان جهت شروع این تجارت بود. طراحی یک آشپزخانه صنعتی می تواند شامل مباحثی همچون مدیریت زمان، کاهش تعداد نیروی انسانی، بهره وری کامل از فضا و دستگاه های موجود، کاهش هزینه های پروژه و تسهیل در کارکرد پرسنل بوسیله تفکیک مناسب فضا باشد؛ در نتیجه فرآیند طراحی در شکل گیری یک پروژه باید از مرحله تفکیک فضا تا جانمایی تجهیزات و بهینه سازی روند حرکتی پرسنل براساس اصول و استانداردها را در برگیرد.

توسعه کانسپت
توسعه کانسپت‬

صنعت غذا و نوشیدنی یکی از صنایع پر بازده در دنیای مدرن امروزی است که با سرعت بسیار زیادی در حال گسترش میباشد، نکته حائز اهمیت اینجاست که این صنعت پر سود دارای بالاترین آمار شکست در کسب و کار نیز میباشد؛ عمده دلیل این شکست  عدم شناخت صحیح  از کانسپت و اجرا و به موازات آن عدم استفاده از تجهیزات مناسب با آن میباشد. پس از تعیین کانسپت که طی جلسات مشاوره ای و با حضور کارفرما و مهندسان طراح ما صورت میپذیرد؛ فرآیند توسعه کانسپت مطرح شده و ایده ی اولیه پس از پرورش و ویرایش، اصلاح شده و به مرحله ظهور میرسد. تیم طراح ما در پیشبرد این مراحل از گام های ابتدایی تا انتهایی همواره با شماست.

تفکیک فضا و چیدمان دستگاه‬

طراحی یک واحد غذایی عملی مهندسی است که در آن با ترسیم دیاگرام های فضایی و ارتباطات کارکردی آنها، انتخاب صحیح دستگاه ها و چیدمان مناسب، با هدف رسیدن به بهترین کارآیی صورت میپذیرد. در این راستا تفکیک فضاهایی چون: انبارها، سردخانه ها، آماده سازی، پخت، شست و شو و فضاهای حرکتی کارکنان و سایر فضاهای از این قبیل دارای اهمیت به سزایی است.

تفکیک فضا و چیدمان دستگاه
نقشه های تاسیساتی
نقشه های تاسیساتی‬

تجهيزات آشپزخانه هاي صنعتي داراي مشخصات فني منحصر به فردي ميباشد كه ميبايست پلان هاي تاسيساتي مطابق با هريك طراحي و اجرا شوند. لازم به ذكر است كه هر پروژه ميتواند داراي محدوديت هاي زيرساختي بوده كه چالش هاي خاصي را نيز همواره به دنبال خواهد داشت. در اين راستا آنچه كه توسط تيم مهندسي شركت ما ارائه ميشود عبارتند از: نقشه هاي جانمايي آب، برق، گاز، هود (محاسبه حجم هواي اگزاست و هواي تازه) و همچنين محاسبات حجم مخزن چربي گير.

میزان مصارف دستگاه‬

بحث انرژی از مهمترین مباحث مطرح شده در طراحی آشپزخانه میباشد. در حقیقت در بلند مدت مدیریت میزان انرژی مصرفی پروژه ها منجر به کاهش هزینه ها و افزایش سود پروژه میگردد. همچنین اطلاع از میزان مصارف، عامل تعیین کننده در انتخاب کنترل گاز، برق و سایر مواردی خواهد بود که نیازمند تصمیم گیری در ابتدای پروژه هستند. یکی از مهمترین گام ها که توسط تیم متخصص طراحی ما انجام میگردد؛ محاسبه و پیش بینی مصارف برق و گاز دستگاه های مورد استفاده در پروژه هاست که در قالب جداولی مدون به کارفرما ارائه میگردد.

میزان مصارف دستگاه
طراحی سه بعدی
طراحی سه بعدی‬

نرم افزارهای سه بعدی این امکان را فراهم میکنند؛ تا تصویری دقیق از آنچه در نهایت پس از اتمام چیدمان با آن مواجه میشویم را مشاهده کنیم و ضمن لحاظ کردن تمام جوانب کار از خطاهای احتمالی جلوگیری به عمل آوریم.

برآورد هزینه‬

پس از طی مراحل متعدد در روند طراحی، آگاهی از هزینه اجرای یک آشپزخانه صنعتی و امکان مرحله بندی اجرای این فرآیند از ارزشمندترین مراحل خواهد بود. مبنای این مرحله، اطلاعات استخراج شده از جلسات پیشین و نقشه های طراحی شده خواهد بود. در حقیقت برآورد هزینه یک پروژه با علم بر میزان بودجه اختصاص یافته به این مرحله قابلیت همسویی و هماهنگی هایی را ایجاد خواهد کرد که در نهایت اجرای اقتصادی با بالاترین نتیجه را در بر خواهد داشت.

برآورد هزینه
شماره تماس برای دریافــــت مشاوره

آخرین‌های مجله
10 کانسپت کافی شاپ متمایز
10 کانسپت کافی شاپ متمایز

آن روزهایی که کافی شاپ صرفا محلی برای خرید سریع قهوه و انواع میان وعده بود، گذشته است. فضاهای کافه ها بیش از پیش متحول شده‌اند، و آنها چنان توسعه یافته اند که به محل های محبوب برای دور هم بودن و فعالیت های اجتماعی بی شماری تبدیل شده اند. انتخاب تم متمایز برای کافی شاپ می تواند به این میل مشتری ها پاسخ دهد و آن را با موفقیت روبرو کند. در ادامه با ۱۰ کانسپت پرطرافدار آشنا خواهید شد.

طراحی کافی شاپ به شیوه خلاقانه و مدرن
طراحی کافی شاپ به شیوه خلاقانه و مدرن

احتمالا با انواع قهوه، و تکنیک های رست کردن و ترفندهای باریستا آشنایی خوبی دارید و در نظر دارید تا کافی شاپ را افتتاح کنید. اما انتخاب ها برای طراحی کافی شاپ آن هم به طوری که مدرن و جذاب باشد، بی شمار است. به خصوص اگر متراژ زیادی را در اختیار نداشته باشید.

طراحی کافی شاپ برای جذب مشتری الزامی است، و یکی از مهم ترین قدم های برای شروع موفق در این کار است. هدف این است که هر رهگذری که تمایل به صرف نوشیدنی و میان وعده دارد، را به مشتری دائمی خود تبدیل کنید. برای همین باید اصول طراحی کافی شاپ را بدانید تا المان های جذاب برای مجموعه خود انتخاب نمایید. در این بلاگ حبتور با روش طراحی کافی شاپ آشنا خواهید شد.

چگونه بهترین مکان ممکن را برای راه اندازی رستوران انتخاب کنید؟
چگونه بهترین مکان ممکن را برای راه اندازی رستوران انتخاب کنید؟

موقعیت مناسب، مکان یابی دقیق، انتخاب بهترین لوکیشن همه اینها بر این واقعیت تاکید می‌کند که باید برای انتخاب مکان رستوران، راه کارهای اساسی را به کار بگیرید تا موفقیت در این کار را از همان ابتدا قطعی کنید. در این بلاگ با روش های انتخاب بهترین موقعیت رستوران آشنا شوید.

تجهیزات رستوران ایتالیایی
تجهیزات رستوران ایتالیایی

رستوران ایتالیایی با منویی از بر گرفته از رنج خاصی از غذاهای مدیترانه ای مثل  پاستا، پنه و پیتزاهای متفاوت، پذیرای مشتریان است. لازم است تا برای طبخ این نوع منو، آن هم در حجم بالا و بر طبق استایل رستوران، تجهیزات رستوران ایتالیایی اختصاصی را به کار بگیرید و کیفیت  سفارش ها را چند برابر کنید.  در این بلاگ حبتور با جزییات این نوع لوازم آشنا می ‌شوید.

مشاهده همه