بیزینس پلن کافی شاپ چه جزییاتی دارد؟

بیزینس پلن کافی شاپ چیزی است که برای پیش روی به جلو بسیار کاربردی است. همه چیز را سازماندهی می‌کند زیرا تمام اطلاعات حساس در یک جا گردآوری می‌شود.

بنابراین اگر در مورد باریستا شدن و شروع به کار در حوزه کافی شاپ جدی هستید، تردید نکنید و ابتدا بیزینس مدل سپس بیزنس پلن کافی شاپ را طرح ریزی کنید.

بیزینس پلن کافی شاپ چه جزییاتی دارد؟

قبل از اینکه راه اندازی کافی شاپ را عملی کنید، حیاتی است که بیزینس مدل عالی برای کافی شاپ طرح ریزی کنید. هر کسی که بخواهد برای شما کار کند یا سرمایه گذاری کند یا در پروژه شما مشارکت داشته باشد با رجوع به بیزینس پلن کافی شاپ از چهار چوب حرفه‌ای شما با خبر خواهد شد.

و باید گفت هر کسی که بخواهد از طرح کافی شاپ شما مطلع شود باید با دیدن بیزنس پلن کافی شاپ، کاملا متقاعد شود.

این سند باید مستحکم باشد و آمادگی برای شروع برند کافی شاپ شما را به خوبی نشان دهد. شاید کمی همه چیز اضطراب آور باشد. چون اطلاعات زیادی است که باید کسب کنید و و همه چیز باید اعتبار سنجی گردد.

به جای اینکه طراحی ریزی همه چیز برایتان دلهره آور باشد، جمع آوری همه اسناد و اطلاعات در قدم اول بگذارید. این اولین قدم برای کسب موفقیت در صنعت کافی شاپ خواهد شد و پله‌ای است که در تمام مراحل به آن افتخار می‌کنید.

بیزینس پلن کافی شاپ چیزی است که برای پیشروی به جلو بسیار کاربردی است. همه چیز را سازماندهی می‌کندُ زیرا تمام اطلاعات حساس در یک جا گردآوری می‌شود.

بنابراین اگر در مورد باریستا شدن و شروع به کار در حوزه کافی شاپ جدی هستید، تردید نکنید و ابتدا بیزینس مدل سپس بیزنس پلن کافی شاپ را طرح ریزی کنید.

برای شروع این لیست شامل اطلاعات پایه مورد نیاز هر نوع مدل تجاری کافه (بیزینس مدل ) است.

 • خلاصه اجرایی
 • جزییات مالکیت
 • بررسی اجمالی این صنعت
 • سرویس ها و محصول‌های شما
 • اطلاعات عملیاتی
 • جزییات مالی
 • ضمیمه با اطلاعات مورد نیاز

بگذارید تا کمی بیشتر در مورد هر بخش توضیح دهیم تا با شفافیت بتوانید بیزنس پلن کافی شاپ را روی کاغذ بیاورید.

خلاصه اجرایی در بیزینس پلن کافی شاپ

در خلاصه اجرایی اطلاعات پایه به صورت سر فصل باید آورده شود. اگر چه که در قسمت اول بیزینس پلن کافی شاپ جای می‌گیرد، اما دقیقا آخرین چیزی است که باید به آن پرداخت و آن را نوشت.

قسمت خلاصه اجرایی بیزینس پلن کافی شاپ اهمیت بالایی دارد، زیرا بسیاری فقط این قسمت را مطالعه خواهند کرد. بنابراین همه چیز به صورت چکیده باید آورده شود و هیچ جنبه‌ای نباید از قلم نیافتد.

خلاصه اجرایی بیزنس پلن کافی شاپ پاسخ به سوالات زیر است:

 • هدف مجموعه چیست؟
 • خلاصه‌ای در مورد شما و سایر صاحبان به علاوه اهداف باید آورده شود.
 • به این سوال باید پاسخ داده شود که، به چه دلیلی شما در این کسب موفق خواهید شد؟
 • راهبرد عملی بیزینس مدل شما چیست؟
 • اطلاعات مفید در مورد وضعیت مالی شخص شما باید آورده شود.

بخش خلاصه اجرایی بیزینس پلن کافی شاپ در عین واقع گرایانه بودن باید کاملا مثبت گرا باشد. شما می‌خواهید این تاثیر را  که موفقیت کافی شاپ قطعی است، منتقل کنید. اما در عین حال هیچ چیز نباید رویا پردازانه به نظر برسد.

قسمت خلاصه اجرایی بیزینس پلن کافی شاپ جایی برای آنالیز عمیق بازار کافه نیست صرفا فقط باید خلاصه ای از جزییات مهم باشد. برای مثال خلاصه اجرایی می‌تواند نسخه تکمیل تر از اهداف شما برای راه اندازی کافی شاپ باشد.

در خلاصه اجرایی، در مورد پتانسیل‌های کسب و کار و رقیب‌های ناحیه‌ای صحبت کنید. در آن هزینه‌ها و در آمد پیش بینی شده را ذکر کنید. تصویر شما باید کاملا عینی و حقیقی باشد و در آن تمام چالش‌ها و فواید افتتاح کافی شاپ آورده شود.

جزییات مالکیت در بیزینس پلن کافی شاپ

در این بخش جزییات مالکیت بیزنس پلن کافی شاپ، خود و کافه جدید را معرفی کنید. از این قسمت استفاده کنید تا ذکر کنید که چه کسی صاحب کافه است و همراهان او چه کسانی هستند؟

نقش او الان چیست و نقش او بعد از باز شدن کافی شاپ چه خواهد شد؟

شما و شرکای تجاری‌تان چقدر تجربه راه اندازی استارت آپ این چنینی دارید؟

مهم تر اینکه از اینکه علاقه خود را برای شروع این کار نشان دهید اصلا واهمه ای نداشته باشید.خیلی از افراد تمایل دارند که جریان کاری این چنینی را به فرد دیگری واگذار کند و خودشان مجری مستقیم همه چیز نباشند.  

زمان اختصاص دهید و باینیه اهداف خود را هم روی کاغذ بیاورید.ویژگی‌های کافی شاپ را بیان کنید و توضیح دهید که چگونه گروهی از مشتری‌ها به آنها جذب می‌شوند.

تمایل دارید که به چیزی با افتتاح کافی شاپ دست پیدا کنید؟

شفافیت در بیان همه این موارد باعث خواهد شد تا درک آن ساده باشد، اگر چه که ممکن است صرفا فقط در این مرحله کانسپ حالت انتزاعی داشته باشد.

بررسی اجمالی صنعت در بیزینس پلن کافی شاپ

ضروری است که درک بالایی در مورد صنعت کافه و باریستا داشته باشید. زیرا هر گروهی که به شما برخورد کند باید مطمئن شود که شما آشنا به این فن هستید.

به این روش اصلا در مورد مواردی مثل برآورد درآمد و بازه زمانی مورد نیاز برای رسیدن به سودهی، غافلگیر نخواهید شد. شاید خاص ترین طرحی ریزی را برای افتتاح کافی شاپ در نظر داشته باشید اما اگر برای گروه اجرایی، صاحب ملک و شرکا قابل درک نباشد، کل تلاش‌ها بی ثمر می‌شود.

با ارائه جزییات در مورد فروش قهوه در منطقه مد نظرتان، ثابت کنید که صنف کافه و رستوران‌ها می‌توانند از شما پشتیبانی کنند. برای این هدف یادداشتی از مراکز تحصیلی حول کافی شاپ، اداره‌های فعال، یا حجم ترافیک عبوری که دقیقا این هدف را برآورده می‌کند، تهیه کنید.

همچنین ایده خوبی است که فریم خاص کافی شاپ را معرفی کنید. برای مثال توصیف کنید که آیا فضا کافه وایب ایستاده دارد یا اینکه مشتریان می‌توانند مدت زیادی از نشستن در محیط لذت ببرند. ممکن است حتی جامع هدف کاری شما بیرون بر یا مشتری‌های گذری کافه کیوسک باشد.

برای شفاف شدن همه اینها، توصیف کافه‌های رقیب کمک زیادی می‌کند. ممکن است تصور کنید که آوردن چنین اطلاعاتی به ضرر شما باشد، اما هدف کاریتان دقیقا با آنالیز رقبای فعال، واضح می‌شود. در این بخش جزییاتی در مورد موارد منحصر به فرد کافی شاپ خود بیاورید.

برنامه مارکتینگ در بیزینس پلن کافی شاپ

از هر اطلاعاتی که تا این پله بدست آوردید برای استراتژی مارکتینگ استفاده کنید. قدم اول در طراحی برنامه مارکتینگ تعیین کردن مشتریان است.

اگر موقعیت کافی شاپ شما نزدیک مدرسه یا اداره است، در بخش استراتژی‌های مارکتینگ بیزینس پلن کافی شاپ دانش آموزان و کارمندان را به عنوان اکثریت گروه مشتریان خود تعیین کنید.

قبل از اینها باید آنالیز خوبی از رقیب‌ها انجام دهید. اگر در حال حاضر در این ناحیه کافه‌ای فعال است، شما چه تفاوت‌هایی با آن دارید؟ در این قسمت است که جزییات استراتژی مارکتینگ را تعیین می‌کنید. باید ضمن آن به سوالتی در مورد اینکه بودجه بازاریابی شما چقدر خواهد بود؟ و چقدر از آن بعد از تبلیغات انحصاری، باز می‌گردد، به وضوح صحبت کنید.

شبکه‌های اجتماعی رقبا را بررسی کنید و توصیف کنید که سایت آنها دقیقا چه ساخنتاری دارد. مهم تر اینکه، قیمت‌های خود را با قیمت‌های آیتم‌های منو رقیب دقیقا مقایسه کنید.

منطق قیمت‌ها تعین شده برای آیتم‌های منو و کیفیت آنها را به خوبی توضیح دهید. بگویید چرا این عدد منطقی است و چه طور با حفظ کیفیت باعث جذب مشتری خواهند شد.

قسمت سرویس‌ها در بیزینس پلن کافی شاپ

حالا که صحبت از سرویس‌های کافه شما به میان آمد، باید در مورد اساسی ترین قسمت یعنی قهوه به خوبی صحبت کنید. در پایه‌ای‌ترین حالت این بخش دربردارنده همه نوشیدنی‌ها و غذاهایی است که در کافه سرو می‌کنید.

در مورد قهوه نام رسترهایی که می‌خواهید با آنها کار کنید به علاوه دستگاه اسپرسو سازی که از آن استفاده می‌کنید، را بیاورید. همچنین به خار و بار، شیرینی و نان‌ها و هر مورد دیگری که به آن در آشپزخانه کافه نیاز است اشاره کنید.

معیارهای اندازگیری شما در تهیه با کیفیت ترین سرویس‌ها چیست؟ آیا خود را متعهد به تهیه مواد اولیه تازه کرده‌اید؟ آیا استاندارد بالایی برای باریستای مشغول در مجموعه خود دارید؟

توضیحات در مورد نیروی کار و تهیه مواد اولیه درجه یک، اجمالی است. جزییات بیشتر را در قسمت مالی درج کنید. در آن قسمت در مورد روند قیمت گذاری نیز توضیحات کاملی بدهید.

در این قسمت بیزینس پلن کافی شاپ می‌توانید در مورد فضا و اتمسفر کافی شاپ هر چقدر که تمایل داشته باشید، صحبت کنید. ایجاد فضایی که در آن هم مشتریان گذری و هم مشتریانی که تمایل دارند در کافی شاپ ساعاتی را کار کنند، یکی از کلیدهای جذب مشتری وفادار است.

اطلاعات عملیاتی در طرح تجاری کافی شاپ

این قسمت از بیزینس پلن کافی شاپ به زمان و تحقیق بیشتری نیاز دارد. اول از همه زیر بخش‌های آسان جزییات عملیاتی را روی کاغذ بیاورید. در مورد صاحبان این کسب، مدیرها و هر کس دیگری که توانایی رهبری دارد اطلاعات مهم را درج کنید.

می‌توانید در مورد امکانات موجود و اینکه چطور آنها در خدمت سرویس شما هستند، توضیحات جامع بیاورید.

در مورد فرمت کلی چیدمان آشپزخانه صنعتی، بخش پشتی کافی شاپ، ناحیه نشستن وکانتر خرید توضیح دهید و بگویید چراه این نوع طراحی کافه در جهت هدف کلی موثر خواهد بود.

از آنجا توصیف کنید که چه تعداد کارگر را استخدام خواهید کرد، و شرح وظایف هر کدام دقیقا چیست؟ نام آنهایی که در حال حاضر استخدام شده‌اند را بیاورید.

چند نفر از این کارگران در شیفت صبح مشغول به کار می‌شوند؟ زمانبندی کاری هر دسته چیست؟

برای برآورد کارایی از ساعات و فضا و حتی ناکارآمدی این دو و مشکلات آن صحبت کنید. بگویید چطور جریان روان کاری را در کافه عملی خواهید کرد.

در بخش نسبتا دشوار اطلاعات عملیاتی در بیزینس پلن کافی شاپ ذکر کلیه تجهیزات و قیمت تمام شده آنها است. این لیست باید کامل باشد و حتی تجهیزات و عملیات هزینه بر جزیی هم ذکر شود.  تمام اینها در بیزنس پلن کافی شاپ طرح واضحی از نحوه کارکرد به گروه‌های مختلف نشان می‌دهد.

بخش پشتیبانی مالی در بیزینس پلن کافی شاپ

طرح این قسمت بیزینس پلن کافی شاپ نیز اندکی زمان بر است، با این وجود اهمیت بسیار بالایی دارد. چه برای جذب مجری، شریک، وام و حتی کاکنان خبره باشد، باید ثابت کنید که از جریان نقدینگی اطلاع کامل دارید.

باید در پشتیبانی مالی اعلام کنید که جریان نقدینگی از کجا آغاز می‌شود و به کجا خاتمه می‌یابد. با توصیف جزیی بحث مالی در بیزینس پلن کافی شاپ، کارکنان بانک و شرکای احتمالی به راحتی از فضاهای سرمایه گذاری با اطمینان مطلع خواهند شد.

در مورد حاشیه سود صحبت کنید و استراتژی‌های رسیدن به این اهداف را ذکر کنید. این طبعیت هر استارت آپی است که محاسبه دقیق هر ریال در آن تقریبا غیر ممکن است. با این وجود، هزینه اجاره بها، قیمت تمام شده کل تجهیزات و مواد اولیه را مشخص کنید. نرخ ماهانه آیتم‌های خوراکی را هم در بخش پشتیبانی مالی در بیزینس پلن کافی شاپ بیاورید.

این اعداد در آینده تغییر می‌کند و جزیی تر می‌شوند. اما برای بازه زمانی پیش از راه اندازی کافه اطلاعات کاربردی هستند. باید همه این جزییات را در طول فرآیند راه اندازی کافه و بعد از آن دائما به روز رسانی کنید.

بخش پشتیبانی مالی در بیزینس پلن کافی شاپ کاملا حیاتی است و این مدل حین اجرا باید همواره اصلاح شود. به این ترتیب مدل تجاری یکی از موثق ترین منابع توسعه کافه خواهد شد.

 قسمت ضمیمه در طرح تجاری

ضیمه بیزینس پلن کافی شاپ قسمتی است که در آن همه منابعی که از آنها استفاده کردید، را ذکر می‌کنید. این ممکن است شامل کپی اسناد، اجاره نامه موقعیت کافی شاپ، و تمام اسناد قانونی دیگر باشد.

در ضیمه بیزینس پلن کافی شاپ می‌توانید نقشه موقعیت کافه را هم بیاورید. علاوه بر آن مدل طراحی آشپزخانه و سالن را هم در بخش ضمیه بیاورید.

توصیف طرح تجاری کافی شاپ در بیزینس پلن آن به معنی توانایی شما در ارائه توضیح و اسناد لازم برای هر جنبه کافی شاپ است. به همین دلیل هر چیزی که در متقاعد کردن تیم اجرایی ، سرمایه گذاران و صاحبان ملک مثمر ثمر است، باید در ضمیمه آورده شود.

سوالات متداول در مورد بیزنس پلن کافی شاپ

چه مورد دیگری را می‌توانم در بیزینس پلن کافی شاپ بیاورم؟

انتقال هر چیزی به صورت بصری پاسخ بهتری دارد. به همین دلیل به جای توصیف‌های خشک و خالی از تصویر و چارت برای هر بخشی که لازم است، استفاده کنید. حتی اسکچ اولیه طراحی کافی شاپ در بیزنس پلن کاربردی خواهد بود.

بیزینس پلن کافی شاپ چند صفحه باشد باشد؟

باید تلاش کنید تا مدل تجاری را در عین ذکر جزییات، خلاصه نگاه دارید. اما، واضح است که کلیه اسناد پیشتیبانی و ارجاع‌های باید در بیزینس پلن کافی شاپ آورده شوند. آنچه مهم است، سازمان دهی طرح جاری کافه است. مخطبان باید بتوانند فقط با ورق زدن به اطلاعات حیاتی دست پیدا کنند.

آوردن چه موردی برای جذب سرمایه گذار احتمالی در بیزینس پلن کافی شاپ ضروری است؟

در صورت امکان حضور آنلاین خود را تا جایی که ممکن است پر رنگ کنید، تا زمانی که مخاطبان بیزینس پلن کافی شاپ در مورد شما جستجو می‌کند به پروفایل‌های معتبر بر بخورند.

برای جذب اعتماد آنها رزومه و توصیه نامه از شرکا می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

بیزینس پلن کافی شاپ راه قطعی کردن موفقیت برای با تجربه‌های و تازه کارها است. طرح تجاری به همه چیز شکل می‌دهد و  تمام تصورات را به جریان عملیاتی می‌اندازد. طرح تجاری کافه کلید موفقیت شما خواهد بود.


آخرین‌های مجله
تقسیم بندی هودهای صنعتی آشپزخانه
تقسیم بندی هودهای صنعتی آشپزخانه

هودهای دیواری به دیوار توسط پیچ  نصب می شود و هودهای مرکزی نیاز به گرفتن ساپورت و اتصالات با محاسبات  مهندسی از سقف دارد که استقرار درست هود موجب بالارفتن ایمنی و ذخیره انرژی و کاهش دمای آشپزخانه و همچنین مانع ورود روغن به کانالهای اگزاست و در نهایت راحتی  پرسنل در زمان کار در آشپزخانه خواهد شد.

ماشین ظرفشویی صنعتی
ماشین ظرفشویی صنعتی

مهمترین دلیل استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی میزان انرژی است زیرا با استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی به میزان زیادی در مصرف اب برق و نیروی کار صرفه جویی می گردد البته علاوه بر کاهش مصرف انرژی یکی دیگر از مسائل مهم بهداشت نظم و انضباط در محیط اشپزخانه صنعتی است  .

انواع استیک
انواع استیک

گوشت گاو یکی از غذاهای مورد علاقه بشر از زمان های خیلی دور است و همچنان یکی از پر مصرف ترین و پرطرفدارترین انواع گوشتها می باشد. اما برش های مختلف گوشت گاو بر چه اساسی ومنشا آن از کجا بوده است؟ یک  استیک خوب چه ویژگی هایی دارد؟ مطلب زیر توسط کارشناسی به نام اتو  Otto به انواع استیک و کیفیت و نحوه برش آن پرداخته است.

اهمیت منو
اهمیت منو

انواع وطبقه بندی منو
مزایا و معایب انواع مختلف منو
اصول برنامه ریزی منو و عوامل مورد نظر
مراحل برنامه ریزی منو
روانشناسی منو
دقت و درستی منو

مشاهده همه