کره های طعم دار

امروزه و در صنعت آشپزی های مدرن یکی از راهکارهای جدید آشپزی، طعم دار کردن کره میباشد که علاوه بر ایجاد مزه متفاوت، جذابیت بصری نیز خواهد داشت.
در ادامه مقاله برخی از دستورات تهیه این نوع کره ها قرار داده شده است:

کره های طعم دار

روش تهیه طعم دار کردن کره: برای طعم دار کردن کره ابتدا آن را دردمای اتاق قرار داده، تاکمی نرم شود، سپس مواد مورد نیاز را به آن اضافه کرده، خوب هم زده و در انتها، در یک ورق فویل ریخته و به صورت گرد فویل را می پیچیم و در فریزر قرار میدهیم و در مواقع لزوم از آن بریده و استفاده میکنیم.


کره نارنجی
کره ۲۰۰ گرم
زغال اخته تازه ۲ قاشق غذاخوری
آب پرتقال ۱ قاشق چایخوری
ترخون مقداری
پوست پرتقال رنده شده ۱/۴ قاشق چایخوری
شکر ۱/۲ قاشق چایخوری
نمک و فلفل مقدار لازم
 
کره نارنجی مخصوص مزه دار کردن کباب مرغ، سینه بوقلمون، تکه کدو، ساندویچ، نان، پنیر و … میباشد.
کره را پس از نرم شدن پهن کنید و روی ان تمام مواد را قرار دهید و خوب با چاقو بکوبید و مخلوط کنید(ساطوری کنید)، کره را داخل کاغذ روغنی قرار دهید و رول کنید و به مدت ۱ ساعت داخل فریزر قرار دهید سپس حلقه ای برش بزنید و در کنار غذا سرو کنید.
 
کره کالباسی
کره ۲۰۰ گرم
روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری
کالباس ۱ قاشق غذاخوری
پنیر چدار رنده شده ۱ قاشق غذاخوری
موسیر ۱ قاشق چایخوری
نمک و فلفل مقدار لازم
 
کره کالباس مخصوص مزه دار کردن پوره سیب زمینی، نان تست، پیراشکی گوشت، تخم مرغ و … میباشد.
کره را پس از نرم شدن پهن کنید و روی آن روغن زیتون، کالباس سرخ شده، پنیر چدار، موسیر، نمک و فلفل قرار دهید و خوب با چاقو بکوبید و مخلوط کنید(ساطوری کنید)، کره را داخل کاغذ روغنی قرار دهید و رول کنید و به مدت ۱ ساعت داخل فریزر قرار دهید سپس حلقه ای برش بزنید و در کنار غذا سرو کنید.
 
کره پنیری
کره ۲۰۰ گرم
سس پستو ۱ قاشق غذاخوری
پنیر پارمزان رنده شده ۱ قاشق غذاخوری
پنیر فتا ۱ قاشق غذاخوری
روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری
سیر ۳ حبه
نمک و فلفل مقدار لازم
 
کره پنیری مخصوص مزه دار کردن سبزیجات پخته، ماکارونی، نان سیر، نان باگت، استیک، کباب و … میباشد.
کره را پس از نرم شدن پهن کنید و روی آن تمام مواد را قرار دهید و خوب با چاقو بکوبید و مخلوط کنید (ساطوری کنید)، کره را داخل کاغذ روغنی قرار دهید و رول کنید و به مدت ۱ ساعت داخل فریزر قرار دهید سپس حلقه ای برش بزنید و در کنار غذا سرو کنید.
 
 
تمامی مطالب متعلق به سایت حبتور می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.


آخرین‌های مجله
انواع استیک
انواع استیک

گوشت گاو یکی از غذاهای مورد علاقه بشر از زمان های خیلی دور است و همچنان یکی از پر مصرف ترین و پرطرفدارترین انواع گوشتها می باشد. اما برش های مختلف گوشت گاو بر چه اساسی ومنشا آن از کجا بوده است؟ یک  استیک خوب چه ویژگی هایی دارد؟ مطلب زیر توسط کارشناسی به نام اتو  Otto به انواع استیک و کیفیت و نحوه برش آن پرداخته است.

اهمیت منو
اهمیت منو

انواع وطبقه بندی منو
مزایا و معایب انواع مختلف منو
اصول برنامه ریزی منو و عوامل مورد نظر
مراحل برنامه ریزی منو
روانشناسی منو
دقت و درستی منو

هوای تازه
هوای تازه

آنچه که میتواند به عنوان یک تجربه ناخوشایند به هنگام غذا خوردن در رستوران ها شکل گیرد؛ بوی بد و ماندگاری غذا در سالن اصلی است.

فر ترکیبی رشنال مدلIcombi pro
فر ترکیبی رشنال مدلIcombi pro

دارای استاندارد جدید
فر رشنال مدل  Icombi pro یک دستگاه جدید وکارآمد است، تمامی اطلاعات مانند رطوبت، سرعت هوا و دما را بطور خودکار تنظیم می کند و به خاطر می سپارد. باز ماندن طولانی مدت درب کابینه پخت و یا استیک ضخیم تر از حد معمول را هشدار می دهد.  فر رشنال  به طور خودکار تنظیمات را اجرا و نتیجه دلخواه را با راندمان بالا تحویل می دهد. در نهایت، این همان چیزی است که فر رشنال Icombi pro  برای آن طراحی شده است!!

مشاهده همه